18 Maja 2024 22:44:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.220.44
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Pozostałe
 Drukuj wątek
Motorola WR850G v2 nie bootuje po wył zasialnia, bootuje po kilku zał/wył zasilania.
Gerlach
Pisałem o tym problemie w moim poście w temacie poniżej, ale że problem nie dotyczy czyszczenia NVRAM pozwoliłem sobie założyć nowy temat.
Jestem szczęśliwym (lub nie Wink ) posiadaczem 2 szt WR850G v2. Z jedną nie mam problemów pracuje na OpenWRT jako przezroczysty bridge - spox.
W drugiej miałem kiedyś wgrane DDWRT ale że miałem problemy przeszedłem na OpenWRT.
Motorola ma (a może miała od nowości ? Hm... bo długo leżała w pudle) problemy z uruchomieniem sie. Po włączeniu zasilania świecą sie 2 LED-y POWER i ta od podpiętego LAN-u. Motka dalej nie reaguje. No to wyłaczam zasilanie na pare sekund i włączam. Motce albo sie zaświęcą diody jak wyżej albo sie zaświeci czerwona POWER, żółta MODEM i zielona od LAN-u i nie zawsze zaświeca sie do tego dodatkowo mrugająca WLAN. Motka nadal nie reaguje (tzn brak pingu).
Po kilku próbach motka wstaje czyli docelowo zaświecają sie 3 zielone diody (w moim przypadku bo tyle mam podpięte) POWER LAN i WLAN.
Dzieje się to niezależnie od wgranego softu. Wgrywałem OpenWRT, Tomato, oryginalny 6.14 i 4.03 - zawsze to samo.
Robiłem erase NVRAM pod OpenWRT - motka odnowiła pamięc (mam tą fajną wersję Smile ) także raczej to nie wina śmieci w NVRAM-ie.
Nie wiem co już robić - JTAG ?. Ale soft i nvram jest chyba spox.
Czy może jest coś z CFE ? Czy CFE jest stałe w danej motoroli czy może się coś programowo w nim niechcący przestawić ?
Czy moge usunąć CFE i wgrać nowe do v2 za pomocą JTAGA ? ArteQ gdzieś pisał że CFE w Motce usunąć to kaplica....
Motka jest bezużyteczna bo w przypadku chwilowego braku zasilania sama nie zabotuje.
Po reboocie programowym bez wyłączania zasilania też nie zawsze od razu wstaje.
HELP !
Edytowany przez Gerlach dnia 22-02-2007 19:25
Motorola WR850G v.2.0 + OpenWRT 0.9-XWRT 2.75 + SB4Ls v0.3e03
 
esem
A może to tylko problem z zasilaczem ???
Spróbuj na innym (masz dwa) B)
 
Gerlach
Hm ciekawe spostrzeżenie.
Kupiłem 2 motki u goscia na Allegro. Wszystkie te motki pochodzą z tzw "leżaków magazynowych" albo były nawet używane.
Zasilacze to tych motorolek są nieoryginalne. Ale jedna z Motek działa na obu zasilaczach OK a ta druga nie za bardzo.
Oba zasilacze są impulsowe 12 V, 1A. Motka potrzebuje 0,5 A tak pisze na obudowie. Podpiołem teraz zasilacz od skanera 12V też impulsowy i to samo - nie botuje za pierwszym razem.
Poszukam innego zasilacza z transformatorem, może te są słabo "stabilizowane" albo napięcie siada przy bootowaniu, bo wtedy pewnie router najbardziej pobiera prąd. Może ta motka jest nadwrażliwa Shock.
Motorola WR850G v.2.0 + OpenWRT 0.9-XWRT 2.75 + SB4Ls v0.3e03
 
jacbelfer

Dzieje się to niezależnie od wgranego softu. Wgrywałem OpenWRT, Tomato, oryginalny 6.14 i 4.03 - zawsze to samo.


Trochę w tym niekonsekwencji.
Jeżeli potrafisz wgrywać przeróżne softy to motka przecież odpowiada na pingi- prawda ?

Zasilanie motoroli to osobny temat. Moim zdaniem bez zasilacza 1A do niej nie podchodź.
Kiedyś dostałem ten sprzęt, ale bez zasilacza. Za fajną cenę. Myślę sobie- mam kilka zasilaczy w pudle- to nie problem. Problem był. ŻADEN z zasilaczy poniżej 1A nie dał rady. Kontrolki lekko zaświeciły i qpa :(.
Edytowany przez jacbelfer dnia 23-02-2007 01:11
 
Gerlach

Cytat

jacbelfer napisał/a:

Trochę w tym niekonsekwencji.

Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Motka wstaje po kilku, kilkunastu próbach włączenia i wyłączenia zasilania. Mam w tej chwili OpenWRT + X-WRT i jak już załapie to chodzi jak burza bezproblemowo. Wtedy moge jej wgrać z przeglądarki np tomato (przerobione pod motke) albo oryginala z przyciętym nagłówkiem. Tylko co z tego jak pod innym softem też nie bootuje za pierwszym razem.
Jade dzisiaj do rodziców, na strychu w swoich "skarbach" mam zasilacz laboratoryjny który kiedyś zbudowałem, z tranformatorem 150 W Pfft.
Jest tam padnięty jedynie stabilizator, także go wymienie i spróbuje odpalić motke.
Motorola WR850G v.2.0 + OpenWRT 0.9-XWRT 2.75 + SB4Ls v0.3e03
 
josef1402
JTAG z tej dobrej motki zrób -backup:cfe i wgraj do walnientej
niema problemu ja kasowałem całego flasha i wgrywałem cfe potem wgrywałem soft
Edytowany przez josef1402 dnia 23-02-2007 22:41
 
ajlowjubejbe
proponuję sprawdzić na innym sprzęcie bo u mnie na jednym z laptopów (toshibie podpowiem) router nie odpingowywal a jak podlaczylem do asusa to te kilka pingow wystarczylo zeby wgrac starusienki soft 4.03 Smile
pozdrawiam
 
arteq
proponuje podpiac jtag i zrobić backup cfe. potem skasowac kernel i nvram, wgrac openwrt bo to najlepszy soft nie tylko na motorole Smile (a co?) i zobaczyć jak bedzie działac. Jezeli bedzie tak samo, to wyje... wszystko Wink i wgrac CFE z forum DD-WRT(jakby co to sluze plikiem). Pozatym posiadam mase CFE do motorol, wiec moge podeslac, moze jakas zadziałą Smile

CFE nie moze sie zmodyfikować, ale czasami zdazaja sie przypadki ze sie uszkadza.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
kijas1
Witam. Czy to co zalecił AteQ pomogło. Miałem dokładnie taki sam problem, motka tez często nie stawała przy botowaniu(taki samo swieciły diody), ale u mnie problem rozwiązał sie po przez danie jej znajomemu do użytkowania. Ale z tego co pamiętam sam proces botowania startował, bo po podłączeniu do coma motka pisała po konsoli, wywalała się chyba przy montowaniu częgość tam, już dokłądnie nie pamiętam czego. Więc jeśli miałbyś wyprowadzonego coma, a problem by dalej występował to daj loga co ona tam wypisuje, może wtedy specjaliści od motek od razu się połapią o co chodzi.
 
Gerlach
Mam zrobionego do niej coma. Konsola podczas botowania zatrzymuje się w bardzo różnych miejscach no i jakieś błędy oczywiście wywala. Jak znajde chwile czasu na dniach to podeśle w temacie kilka takich logów z bootowań.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale ta motorola z którą mam problem ma flasha SST (jakoś tak o ile pamiętam) natomiast ta druga która działa extra jest na pamięci Intela.
@Arteq CFE z forum DD wgrywałem i nic nie pomogło (takie samo cfe miałem wcześniej v 2.03).
Ta motka miała problem z bootowaniem od razu po zakupie (tak wywnioskowałem), wtedy wgrałem jej ddwrt i byłem przekonany że to wina softu alternatywnego i dlatego nie dałem jej do reklamacji, później sie okazało że przy każdym możliwym sofcie jest to samo.
Bardzo możliwe że cfe nie jest oryginalne bo gość z Allegro sprzedaje wszystkie motki z tym samym cfe 2.03, choć motki te pochądzą z różnych serii, z różnymi podzespołąmi (ale wszystkie v.2).
Ta którą posiadam z flashem SST jest nieco starszym modelem od tej z flashem Intela (widać to po numerach serii).
@Arteq chętnie bym potestował różne cfe, bo chyba tylko to pozostało. W tej chwili jestem w pracy i musze kończyć Smile. Jak znajde chwile czasu w domu to załącze fotki motek z Intelem i SST może coś komuś wpadnie do głowy. Zrobie też logi konsoli z bootowania.
Motorola WR850G v.2.0 + OpenWRT 0.9-XWRT 2.75 + SB4Ls v0.3e03
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,092,115 unikalnych wizyt