27 Kwietnia 2024 17:13:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.129.70.157
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki Router + Switch 500/100
Sauron
Witam serdecznie,

niedługo czeka mnie wymiana dostawcy internetu na światełko - w zamyśle 500 / 100. Chciałbym żeby routerkiem był Edgerouter 4. Następnie rozbiłbym sygnał jednym swtichem na kilka PCtów + TV + NAS + AP i drugim switchem (jak mniemam podłaczonym przez VLAN drugim portem w ER-4???) do DVR ek + kamerki POE.

Czyli od routera wychodzilyby 2 switche - jeden do wszystkich uzytkownikow + AP, a drugi POE do DVR i kamer na osobnym VLANie.

Z racji tego, że będą to moje pierwsze kroki we VLAN chciałbym się upewnić że zakupiony sprzęt spełni swoje wymagania (er-4). Chodzi mi o to, żebym miał dostęp z komputerów do DVR ale żeby kamerki nie wysyłały niepotrzebnie broadcastów na komputery gdyż mam zamiar używać QoS (mam w domu graczy)

podpowiecie conieco?
Ubiquiti Edge Router ER-X / OpenWRT 22.03.3
Tomato by Shibby / Netgear 6300 v2 / Huwei e3372
 
Adooni
QoS nie dziala z offloading https://help.ui.com/hc/en-us/articles...Offloading
wiec moze uda sie zblizyc 400Mbit z ER-4 (niektórzy pisza ze osoagneli 450Mbit inni ze tylko 200Mbit).

czy przy 500Mbit bedziesz potrzebowal QoS zalezy na dobra sprawe od jakosci lacza dostawcy internetu mi w Orange robi roznice.

najwazneijsze to aby dostawca internetu zalozyl ONT Terminal albo ich urzadzenie w tryb Bridge imaczej cala zabawa sie komplikuje a DMZ nie zawsze pomaga.

jak chcesz uzywac QoS to niestety ale trzeba myslec o miniPC z openWRT czy OPNsense wtedy nie jestes ograniczony mocą procka ARM w routerkach.

przeczytaj ten post https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=22919 i jak np widac #9 Shibby ma bardzo dobre lacze i miniPC wiec QoS nie potrzebuje.

co do routerka ER-4 to nie ma go w sklepach od kilku lat wywialo w czasie covid tak samo jak ER-12 no czasami uzywki sie da kupic. Do normalnego uzywania netu 500/100 wystarczy ER-X za niecale 300zl a ma takie same mozliwosic jezeli chodzi w VLAN. A jak sie nie da czegos na nim zrobic to jest na ER-X OpenWRT a wtedy to jak to sie mowi niebo jest granicą.

ja uzywam OPNsense od 2016 roku i jedyne o czym mysle to przejscie na openWRT ale to z nowym sprzetem. Wiadomo nie kazdy poptrzebuje, chce sie bawic w takie rozwiazania. MAsz tez nowa alternatywe Asus wypuscil kilka roterkow z nazwa PRO i tam wlasnei dodal VLAN (beta firmware).
Edytowany przez Adooni dnia 02-04-2023 12:58
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Sauron
Bardzo mnie to zaciekawiło, tyle że kompletnie nie znam sie na linuxie o obawiam się, że instalacja openwrt mnie przerośnie (samego openwrt tez nie znam - znam zaledwie tomato i ogólnie info o zarządzaniu sieciami...)
Czy gdzies są jakieś poradniki nt instalacji openwrt albo i guidy do samego openwrt?
Ubiquiti Edge Router ER-X / OpenWRT 22.03.3
Tomato by Shibby / Netgear 6300 v2 / Huwei e3372
 
Adooni
pomysl na poczatek pomysl o OPNsense to latwiejsze niz openWRT https://docs.opnsense.org/

https://openwrt.org/docs/guide-user/i...penwrt_x86

ten sam sprzet to pociagnie zawsze bedzie mozna przejsc na inny firmware
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Sauron
Nie uznaje łatwiejszych środków Smile
Jak rozumiem wiąże się to z instalką win10 na minipc + VM czy lepiej odrazu walic partycje z innym systemem?
Ubiquiti Edge Router ER-X / OpenWRT 22.03.3
Tomato by Shibby / Netgear 6300 v2 / Huwei e3372
 
djwujek
A może coś z oferty Omada od TP-Link np ruter TL-ER605 plus switch poe i masz wszystko rozwiązane 2 urządzeniami ,albo TL-ER7212PC to jest ruter switch poe i kontroler w jednym genialnie i prosto się tym zarządza i uważam że jest bardzo niezawodne.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
shibby
Rozwiązaniem które mnie ostatnio mocno pozytywnie zaskoczyło to ER-X lub ER-X-SFP + OpenWRT. Bardzo prosto się openwrt wgrywa na ten sprzęt. Jest trochę miejsca na dodatkowe pakiety. Obsługuje HWNAT i wyciąga pełny gigabit!! - czyli lepiej pod tym względem sobie radzi niż oryginał. Można doinstalować SQM (najlepszy obecnie wariant QoSa) choć tak jak Adooni wspominał mam obecnie łacze 400/100 i całe openlinksys, tomato.groov.pl i jeszcze kilka serwisów chodzą na moim domowym łaczu, żona często oglada netflixa i inne streamingi a na podczas grania online nie mam żadnych problemów z połączeniem i u mnie SQM w sumie żadnych korzyści nie przynosi - albo ich nie zauważam.

Jeżeli już iść w kierunku miniPC to:
- polecam obejrzeć sobie filmiki Van Tech Corner na YT - (wyszukać sobie N5105), pokazuje jak instalować openwrt na nim, jak pokonfigurować różne usługi w taki łopatologiczny sposób
- trzeba sobie samemu "wypalić" obraz na dysku. O ule Van Tech Corner pokazuje jak to zrobić na pendrive co jest proste, trudniejsze w wykonaniu jest zainstalowanie openwrt na dysku NVMe. Samo wypalenie wymaga przejściówki na usb lub maszyny z takim portem (wypalasz linuxa bootowalnego z spod niego instalujesz obraz openwrt na dysk) no i później jeszcze dochodzi zabawa w rozszerzeniem partycji dyskowej.
- najgorsze w openwrt na miniPC jest jego aktualizowanie, bo czyści cały config (trzeba go backupować, później odtwarzać i doinstalować wszystkie ręcznie instalowane pakiety) - nie jest to tak proste jak na tradycyjnych routerkach
- router w wirtualce - można ale ja wybrałem tradycyjne podejście. Wirtualizacja to kolejny system który możne mieć wpływ na stabilność i wydajność. Ja z Proxmoxem się nie bardzo dogaduję. Chyba za bardzo kombinuję albo nie jest to jeszcze tak stabilne rozwiązanie jakbym sobie wyobrażał i oczekiwał.

Switch - zamiast dwóch osobnych możesz pomyśleć nad jednym większym ale zarządzalnym, tak by i na switchu porobić VLANy. Ale to może być droższe rozwiązanie, szczególnie jak chcesz switch PoE pod kamery. Wtedy może faktycznie lepiej dwa osobne switche.

PS W sumie to zaraz mogę sprawdzić ile wyciąga taki ER-X z openwrt i włączonym SQMem

Scalony z 07 kwietnia 2023 08:17:16:

Cytat

Jak rozumiem wiąże się to z instalką win10 na minipc + VM czy lepiej odrazu walic partycje z innym systemem?


żadne win10 Wink Albo instalujesz (wypalasz) openwrt wprost na dysk, ew. pendrive. Albo np proxmox jako serwer wirtualizacji i openwrt jak VW w proxmoxie - ale to co myślę o takim rozwiązaniu napisałem już wyżej.

Scalony z 07 kwietnia 2023 09:42:23:
No więc: ER-X ze świeżo wgranym openwrt. Niestety łacze jakim dysponuję obecnie do testów to 600/300Mbps. Zarówno bez jak i z SQM/QoS wyciągam max (włączone package sterring - obsługa wszystkich cpu, oraz SW Offloadind i HW Offloading
Edytowany przez shibby dnia 07-04-2023 09:42
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
djwujek
OpenWrt jest bardzo rzadko aktualizowane poza tym zrobienie tam vlan to wyższa szkoła jazdy trzeba tworzyć nowego bridge ktoś bez wiedzy może sobie z tym nie poradzić TP-Link uważam że jest prostszy dla początkującego.
Edytowany przez djwujek dnia 07-04-2023 14:13
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
shibby
Tu dużo zależy od uzytego sprzętu. W jednych mamy każdy jako osobny interfejs i spięte jest to bridgem (np miniPC ale i przykładowo ER-X tak ma), w innych port WAN jest jednym interfejsem a LANy drugim, w jeszcze innych sprzętowy switch z już potworzonymi VLANami by wydzielić WAN od LANu.

Jeżeli mamy pierwszy przypadek to sprawa jest bardzo prosta bo można jeden port wypiąć z br-lan i na tym interfejsie zrobić osobną podsieć (adresację). Do tego portu wpinamy switch pod kamery (czyli tak jak autor chce zrobić) i załatwione. Więc bez wiedzy jaki mamy sprzęt to sprawa trudna. A jak dojdzie dojdze dajmy na to jeszcze wirtualizacja (router w wirtualce) to już w ogóle zaczyna się wesoło Grin
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Sauron
Zdecydowalem sie chwilowo na urzadzenie budżetowe - czyli ER-X z OpenWRT. Musze tylko poszukać poradników dot. instalki OpenWRT na nim.
Generalnie widzialem na lazyadmin.nl opis tego routerka - czytajac jednak to forum i inne miejsca znalazlem info ze 1gb nie pociagnie on - okazuje sie ze openWRT potrafi go "ulepszyć"
Zobaczymy za kilka tygodni jak daje rade i wtedy ew wrocimy do tematu.

Widzę, że Van Tech Corner robi filmiki i o ER-X i openWRT - wiec jestem "w domu"
Ubiquiti Edge Router ER-X / OpenWRT 22.03.3
Tomato by Shibby / Netgear 6300 v2 / Huwei e3372
 
djwujek
Ja generalnie najpierw wrzucałem plik z eko.one.pl dla pierwszej instalacji ( trzeba wybrać odpowiedni ) po instalacji przez winscp wrzucałem plik z aktualizacją a potem przez SSH robiłem aktualizacje.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
Sauron
Dość ładnie proces jest opisany na yt w Van Tech Corner. Jeśli dobrze zrozumiałem to najpierw najlepiej podnieść oryginalny soft a dopiero potem instalować wstępnego OpenWRT i na niego upgrade.

Tylko (niestety juz po zakupie ER-X) pojawilo mi sie pytanie czy ER-4 nie bylaby lepsza (po instalacji OpenWRT?)
Ubiquiti Edge Router ER-X / OpenWRT 22.03.3
Tomato by Shibby / Netgear 6300 v2 / Huwei e3372
 
djwujek
Kup sobie mikrotik RB750GR3 cena ta sama albo tańsza bebechy podobne ma usb i czytnik kart i instalacja openwrt jest na nim banalnie prosta
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
shibby
nie ma openWRT na ER-4 Wink

opis instalacji openwrt na er-x/er-x-sfp jest opisany w wiki openwrt
https://openwrt.org/toh/ubiquiti/edgerouter_x_er-x_ka

najpierw instaluje się paczkę initramfs.factory.tar przez GUI lub SSH
https://github.com/stman/OpenWRT-19.07.2-factory-tar-file-for-Ubiquiti-EdgeRouter-x

a później juz przez sysupgrade pełne openwrt
Edytowany przez shibby dnia 09-04-2023 22:05
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Adooni
chyba jest https://openwrt.org/toh/ubiquiti/edge...gerouter_4
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Sauron
Ta strona to chyba tylko takie miejsce gdzie jest przygotowanie pod przyszłą instrukcję instalacji?

Dodatkowo pytanie:
Jaki switch polecalibyście (4 portowy) 1Gb - może być z jednym wyjsciem PoE pod U6-lite AP?
Ubiquiti Edge Router ER-X / OpenWRT 22.03.3
Tomato by Shibby / Netgear 6300 v2 / Huwei e3372
 
shibby

Cytat

chyba jest


No to jestem w lekkim szoku bo tak jak @Sauron odebrałem tą stronę jaki taki "template" na przyszłość. Faktycznie jak się zjedzie to jest link do obrazu i instrukcja instalacji przez serial port.

Ja ogólnie szukałem openwrt pod ER-12 (ten sam cpu co er-4) i pod niego nie ma openwrt. Dlatego założyłem, że pod wszystkie "Calvium" nie ma openwrt.

Cytat

Jaki switch polecalibyście (4 portowy) 1Gb - może być z jednym wyjsciem PoE pod U6-lite AP?


To zależy ile chcesz wydać, czy ma być zarządzalny i czy chcesz coś ze stajni unifi Wink Z Uniufi najtańszy będzie USW-Lite-8-POE ale to 8-port. Natomiast jak ma być "głupi" switch to
https://www.morele.net/switch-lanberg-dsp3-1005-60w-7611940/
lub
https://www.morele.net/switch-tp-link-tl-sg1005p-1768381/

chociaż lanberg lepszy bo obsługuje PoE+ (802.3at, max 30W na port) a tplink tylko PoE typ1 (802.3af, max 15W na port)
Edytowany przez shibby dnia 12-04-2023 07:58
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Sauron

shibby napisał:

Rozwiązaniem które mnie ostatnio mocno pozytywnie zaskoczyło to ER-X lub ER-X-SFP + OpenWRT. Bardzo prosto się openwrt wgrywa na ten sprzęt. Jest trochę miejsca na dodatkowe pakiety. Obsługuje HWNAT i wyciąga pełny gigabit!! - czyli lepiej pod tym względem sobie radzi niż oryginał. Można doinstalować SQM (najlepszy obecnie wariant QoSa) choć tak jak Adooni wspominał mam obecnie łacze 400/100 i całe openlinksys, tomato.groov.pl i jeszcze kilka serwisów chodzą na moim domowym łaczu, żona często oglada netflixa i inne streamingi a na podczas grania online nie mam żadnych problemów z połączeniem i u mnie SQM w sumie żadnych korzyści nie przynosi - albo ich nie zauważam.

Jeżeli już iść w kierunku miniPC to:
- polecam obejrzeć sobie filmiki Van Tech Corner na YT - (wyszukać sobie N5105), pokazuje jak instalować openwrt na nim, jak pokonfigurować różne usługi w taki łopatologiczny sposób
- trzeba sobie samemu "wypalić" obraz na dysku. O ule Van Tech Corner pokazuje jak to zrobić na pendrive co jest proste, trudniejsze w wykonaniu jest zainstalowanie openwrt na dysku NVMe. Samo wypalenie wymaga przejściówki na usb lub maszyny z takim portem (wypalasz linuxa bootowalnego z spod niego instalujesz obraz openwrt na dysk) no i później jeszcze dochodzi zabawa w rozszerzeniem partycji dyskowej.
- najgorsze w openwrt na miniPC jest jego aktualizowanie, bo czyści cały config (trzeba go backupować, później odtwarzać i doinstalować wszystkie ręcznie instalowane pakiety) - nie jest to tak proste jak na tradycyjnych routerkach
- router w wirtualce - można ale ja wybrałem tradycyjne podejście. Wirtualizacja to kolejny system który możne mieć wpływ na stabilność i wydajność. Ja z Proxmoxem się nie bardzo dogaduję. Chyba za bardzo kombinuję albo nie jest to jeszcze tak stabilne rozwiązanie jakbym sobie wyobrażał i oczekiwał.

Switch - zamiast dwóch osobnych możesz pomyśleć nad jednym większym ale zarządzalnym, tak by i na switchu porobić VLANy. Ale to może być droższe rozwiązanie, szczególnie jak chcesz switch PoE pod kamery. Wtedy może faktycznie lepiej dwa osobne switche.

PS W sumie to zaraz mogę sprawdzić ile wyciąga taki ER-X z openwrt i włączonym SQMem

Scalony z 07 kwietnia 2023 08:17:16:

Cytat

Jak rozumiem wiąże się to z instalką win10 na minipc + VM czy lepiej odrazu walic partycje z innym systemem?


żadne win10 Wink Albo instalujesz (wypalasz) openwrt wprost na dysk, ew. pendrive. Albo np proxmox jako serwer wirtualizacji i openwrt jak VW w proxmoxie - ale to co myślę o takim rozwiązaniu napisałem już wyżej.

Scalony z 07 kwietnia 2023 09:42:23:
No więc: ER-X ze świeżo wgranym openwrt. Niestety łacze jakim dysponuję obecnie do testów to 600/300Mbps. Zarówno bez jak i z SQM/QoS wyciągam max (włączone package sterring - obsługa wszystkich cpu, oraz SW Offloadind i HW Offloading


Kurcze na swiatlowodzie teoretycznie 500/100 niestety wyciąga mi predkosc 94/94 jak jestem podłączony przez ER-X natomiast jak podłącze się bezpośrednio pod "modem" i połącze przez PPPoE z windy to idzie 250/100 Shock O co kaman? Packet steering włączone wyłączone oraz SW i HW Offloading nie mają wpływu na tą prędkość. (wszystkie kombinacje testowane na sqm wyłączonym bo tam podałem 94 max prędkość)

Jakieś porady?
PS. Nie byłem pewny czy tu powinienem pisać czy nowy wątek zakładać... jakby co proszę o przeniesienie/pouczenie^^

Scalony z 21 kwietnia 2023 17:44:35:
PS2. Wgrałęm sobie luci stats i procesor podczas speedtestu nawet w 2% per core nie jest obciążony :/
Edytowany przez Sauron dnia 21-04-2023 17:44
Ubiquiti Edge Router ER-X / OpenWRT 22.03.3
Tomato by Shibby / Netgear 6300 v2 / Huwei e3372
 
djwujek
Ta prędkość 94/94 wygląda jakby spinał się po 100Mb a nie po gigabicie sprawdź kable sieciowe czy są dobrze zarobione zobacz czy roter ze switchem łączy się po pełnej prędkości bo obstawiam że nie.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
Sauron
Rzecz w tym, że nawet jak sie podłączę bezpośrednio PC do routera to jest ta sama prędkość max 94/94 (niezależnie od routera) - Kabel jest oryginalnie zaciśnięty i tym samym kablem podłączałem się do ONT Teerminala od światełka i było 250 (chociaż to i tak nie 500... ) Sad
Ubiquiti Edge Router ER-X / OpenWRT 22.03.3
Tomato by Shibby / Netgear 6300 v2 / Huwei e3372
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,406,657 unikalnych wizyt