Witam Wszstkich
kazdy widzi ze swierzak, w sieciach tak jest, przyznaje sie bez bicia
i tu swierzak zaklada temat z jakas bzdurką, ale sorry, korzystałem z szukaj itd, (jestem na innych forach i wiem ze zaraz psy bedziecie wieszac) ale jedoznacznej odp. nie znalazłem a wole nieryzykować utratą 3 letnie gw.
PYTANIE
jak powrócic do orginalnego firmwareu po wgraniu np Tomato, oczywiscie tak zeby servis sie nie zorientował (wiem ze sprzet nie loguje zmian firmwaru) ??
czy trzeba wczesniej go zgrac na np. hdd (tak jak jest to np w pda) - znalazłem wypowiedz taką -
Dziadek
"...Wyłączasz zasilanie, a potem je włączasz, trzymając wciśnięty przycisk RESET przez co najmniej 20 sekund (też można liczyć mrugnięcia LED-a DMZ).
Po tej operacji router powinien wstać z oryginalnym, fabrycznie zainstalowanym firmwarem."
czy to znaczy że WRT54GL EU v1.1 ma cały soft backupowany gdzies w chipie i w każdej chwili można do niego powrócić???
w jakich sytuacjach powrówot do orginała będzie niemożliwy (wiadomo że jadną z nich to jak całkowicie będzie zimny ale nie o takie sytuacje pytam)
A przy okazji można by to umiescić np w tym tutorialu http://openlinksys.info/readarticle.php?article_id=7 bo powrót do orginalnego softu jest rownie wazny jak wgranie nowego.
Ściągasz po prostu oryginalny firmware na dany ruter, robisz normalny upgrade przez www/tftp. Przywracasz wartości domyślne i masz jak ze sklepu.
Tak jak pisałeś - skoro jeszcze będzie działał, masz szansę na wgranie czegoś, to nie będziesz go oddawał do serwisu bo i po co (bo działa). Jak padnie na amen to i tak nie masz jak wgrać firmware więc....
· Łącznie użytkowników: 24,126 · Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?
shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.
shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.
servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?
dawidt
21-12-2024 01:09
siema
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.
maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.