18 Maja 2024 16:16:28
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.143.207
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Równoczesne rozmowy z 2 lini na PAP2T
eLukas
Witam.

Czy ktoś próbował rownocześnie rozmawiać poprzez 2 linie na PAP2T?

Według producenta PAP2T ma silniejszy procek niż PAP2 i powinien taką funkcję wspierać. Z drugiej storny gdzieś w necie czytałem, że możliwe jest to tylko w przypadku konkretnego kodeka (nie pamietam o który dokładnie chodziło), który jest najmniej wymagąjący obliczeniowo.

Jak to wygląda w praktyce? Może ktoś się podzielić doświadczeniem (zamierzam korzystać z IPFON i Voipdiscount).

Wygląda na to, że SPA1001 już nieprodukują. Orientuje się ktoś czy linksys wypuszcza coś co go ma zastapić? Wygląda na to, że wsród aktualnie produkowanych bramek linksys nie ma już urządzeń, które umożliwiają przełączanie rozmów z dwóch operatorów VoIP na jedna linie. To chyba ma jakieś niedopatrzenie z ich strony....NIedługo zapasy SPA1001 i PAP2(do fleshowania) się przecież skończą...


Pozdrawiam serdecznie.
 
rzuku
Nie trzeba flashować. Bramka PAP2T daje mozliwość wielu opów.
Mało tego przy odpowiednio zdefiniowanym dial planie możesz zdecydować, że jak wybierasz 022XXXXXX to dzwonisz przez 1-go opa, a jak 9022XXXXX
to przez drugiego.
Opis (cytat z jakiejś stronki) rozwiązania podaję poniżej. Sam sprawdziłem działa.

Jest mozliwe nawet wiecej niz 2 na jednej lini. Warunek - wszystkie
konta musza miec ten sam login i to samo haslo. Wtedy wystarczy w
dialplanie ustawic operatorow i mozesz miec wiecej niz 2 (nie wiem ilu
maksymalnie bo nie testowalem ale na dwoch dziala bez problemow)


W dialpalnie wpisz pomiedzy pionowe kreski || np.:

|4[8]xxxxxxxxxS0<Angrysip.voipdiscount.com>|<8,:>xxxxxxxxxx<Angrypbx.evoice.pl>|

wtedy dla kierunkowego 48 wskakuje operator pierwszy (voipdiscount) a po
wcisnieciu klawisza 8 (lub dowolnego innego jaki zdefiniujesz) dzwonisz
przez operatora drugiego (evoice). A zdefiniowany w ustawieniach lini
jest ten drugi, bo ten drugi oferuje numer telefoniczny ale ma drozsze
rozmowy niz pierwszy betamaxowy).
 
jimmy
No właśnie w tym jest problem - betamaxy nie dopuszczają raczej identyfikatorów zaczynających się od cyfry a sporo operatorów polskich ma identyfikator wyłącznie cyfrowy. Czasem można poprosić o założenie aliasa ale np. halo interia twierdzi że nie mają możliwości technicznych.
 
rzuku
IPfon daje loginy zaczynające się od literki.
 
eRd
Jesli chodzi o rozmowe na dwoch liniach jednoczesnie to z tego co wiem na kodeku g729a nie da rady. Wtedy nalezy zastosowac jakis kodek o mniejszej kompresji np 726-32 i bedzie dzialac. Chodzi wlasnie o to ze procek nie wyrabia...
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
aldam
Witam

Czy ktos sprawdzal to rozwiazanie?
Nie wiem czy szukac SPA1001 czy kupować PAP2T.
Chcialbym korzystac z 2 operatorow na 1 telefonie.
 
rzuku
Ja korzystam z 2 PAP2T, 2 opów na 1 telefonie. Działa rewelacyjnie.
Wkurzony byłem na ta bramkę, ale jak odkryłem to rozwiązanie jestem z niej b. zadowolony Smile
 
aldam

Cytat

rzuku napisał/a:
Ja korzystam z 2 PAP2T, 2 opów na 1 telefonie. Działa rewelacyjnie.
Wkurzony byłem na ta bramkę, ale jak odkryłem to rozwiązanie jestem z niej b. zadowolony Smile

Jakich operatorów wybrałeś?
 
rzuku
voipdiscount i ipfon
 
aldam

Cytat

rzuku napisał/a:
voipdiscount i ipfon

Mam zamiar korzystac dokladnie z tych samych operatorów. Dobrze wiedziec ze dziala bez problemu Smile

EDIT
Mały problem.
IPFON daje co prawda darmowy nr tel. , ale kaze sobie placic 10zł miesiecznie aby utrzymac waznosc konta. Niby jest tam jakis okres karencji po uplywie tego miesiaca, ale to i tak bez sensu.

Natomiast w IFON wystarczy wplacic 1zł miesiecznie za nr tel.
W freeconect jest to ok. 2zł
w tlenofonie niby za darmo pod warunkiem, że odbierzesz okreslona ilosc polaczen.

Ten nr tel. bede uzywal wylacznie do odbierania polaczen. Co wybrac, aby gralo z voipdiscount na jednym aparacie?
Edytowany przez aldam dnia 03-10-2007 15:03
 
jimmy
Może kogoś to zainteresuje - freeware'owy (przynajmniej na razie - open source) mechanizm do współdzielenia wielu dostawców VoIP na jednej linii zależnie od ustawień prefiksów - http://www.mysipswitch.com/.

Ciekawostką jest możliwość postawienia tego na dowolnym kompie z Linuxem. Może dałoby się to przerobić do postawienia na wrt54 np. pod OpenWrt?

Testowałem trochę - nawet działa tyle, że w betamaxach nie działają poprawnie freedays. Ich system wykrywa, że sterowanie SIP przechodzi przez serwer mysipswitch i traktuje to jako nadużycie (wielu userów na jednym IP) przez co pobiera opłaty za połączenia (FUP Exceeded). Pozostaje czekać, aż rozwiążą problem albo samemu postawić coś podobnego na kompie w sieci lokalnej albo na routerze (o ile się da).
Edytowany przez jimmy dnia 02-03-2008 16:22
WRT54 GL v1.1 + Tomato + NetGear 3500L + PAP2T
 
jimmy
Chyba znalazło się rozwiązanie (tylko w niektórych przypadkach) problemu dwóch operatorów na "jednej" linii w bramce PAP2T(mogą być różne loginy i hasła) . Opis jest TU
W skrócie ustawiamy na jednej linii operatora do odbierania np. ifon, action itp. Na drugiej do dzwonienia (betamax). Sztuczka polega na zrobieniu przekierowania połączenia przychodzącego (linia 1) na drugą (tą z betamaxem) poprzez wskazanie loginu i zewnętrznego IP i portu. Niestety trzeba spełnić kilka wymogów ale zawsze to coś... Przetestowane na voipdiscount i halo interia. Telefon dzwoni ale słychać sygnał zajętości. Może ktoś będzie miał więcej szczęścia.
Edytowany przez jimmy dnia 08-03-2008 21:57
WRT54 GL v1.1 + Tomato + NetGear 3500L + PAP2T
 
jimmy
Ufff po długich bojach udało mi się skonfigurować betamaxa z polskim operatorem na jednej linii na bramce PAP2T (a można nawet ustawić wielu operatorów wychodzących i przychodzących). Jest kilka możliwości, które warto potestować. O niektórych napisałem wyżej. U mnie zadziałało połączenie tych metod. Dla zainteresowanych podpowiedź. Nawet jeśli polski operator nie przydzielił wam loginu takiego jaki jest dozwolony w betamaxach nic straconego Smile W takim wypadku należy znaleźć na sieci providera typu voxalot (który umożliwia układanie dialplanów do różnych operatorów). Cały sens operacji polega na założeniu u takiego providera konta z loginem i hasłem takim jak w betamaxie. Wtedy można ustawić w bramce konfigurację tego providera (powiedzmy voxalot) ale w dialplanie zrobić przekierowanie bezpośrednie na betamaxa - w postaci <:0048>[1-9]xxxxxxxxS0<Angrysip.voipdiscount.com> W takim przypadku każdy numer zaczynający się od cyfry (ale nie zera) idzie bezpośrednio przez betamaxa a nie jest obsługiwany przez voxalot. Omijamy dzięki temu problem FUPa przy korzystaniu z pośrednictwa voxalot . Pozostałe reguły dialplanu np. numery od gwiazdki idą wg dialplanów voxalota. Jednocześnie voxalot umożliwia odbieranie połączeń od jednego a nawet kilku operatorów przychodzących - wszystko to na jednej linii !! Ostatnią rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jest podanie w dial plan dokładnej liczby cyfr numeru zakończonych S0 ([1-9]xxxxxxxxS0) a nie (x.) bo jeśli podamy to drugie to będziemy musieli wpisywać żądany numer z # na końcu. Podanie nr bez hasha kończyło się u mnie błędem albo połączeniem z jakimś nr komórkowym (za co betamax kasuje eurocenty). Jeśli ktoś potwierdzi u siebie działanie takiego rozwiązania to niech napisze swoje uwagi i spostrzeżenia w tym wątku.
WRT54 GL v1.1 + Tomato + NetGear 3500L + PAP2T
 
mad-dam
Witam,

próbuję ustawić dialplan tak, aby można było wybierać zero (jak w PSTN), a dialplan przekonwertował ten numer na międzynarodowy (wymagany dla betamaxów). Mam pap2.

Czy znacie może jakiś pomysł, bo ja nie wymyśliłem niczego ... poniej mój dialplan:

(<:0048>[1-9]xxxxxxxx<Angrysip.voipdiscount.com>|00x.<Angrysip.voipdiscount.com>|0[1-9]x.<Angrysip.voipdiscount.com>|112<Angrysip.ipfon.pl>|00[1-9]x.<Angrysip.voipdiscount.com>|<*:>0[1-9]xxxxxxxxS0<Angrysip.ipfon.pl>|<*:>00[1-9]x.<Angrysip.ipfon.pl>)

Dzięki za odpowiedź.
Damian
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,081,147 unikalnych wizyt