15 Maja 2024 04:42:32
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.147.58.70
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
WRT54GP2 i blokada Vonage
AzraelAkuma
Witam,

Kupiłem jakiś czas temu, na allegro router WRT54GP2,
wiedziałem że voip jest zablokowany na operatora Vonage, myślałem jednak że wystarczy wymiana softu i bedzie ok, niestety bardzo sie pomyliłem.
Przy próbie flashowania, należy podać hasło operatora. Z tego co wyczytałem na różnych forach w momencie aktywacji usługi VOiP w Vonage, na routerze tworzone jest zdalnie konto 'user' którego można użyć do flashowania, oczywiście "dozwolony" soft to ten który oferuje Vonage.
Chciałbym pozbyć sie blokady i korzystać z jakiegoś polskiego operatora.
W chwili obecnej zakładka Voice jest niedostępna, jest tam napisane tylko "contact your provider for further information" lub coś w tym stylu.

Jak narazie sprzętu nie rozkręcałem,, więc nie wiem czy jest tam jakiś port serwisowy lub JTAG.

Zależy mi na wgraniu alternatywnego softu równiaż dla tego że przy oryginalnym nie ma opcji AP Client/ Bridge.

Będe wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam,
Azrael Akuma
...::: Alla vill till himmelen men ingen vill d? :::...
 
bigl
Jedna rzecz to odblokowanie - tutaj pewnie musisz się skontaktować z Vonage.

Druga rzecz to alternatywny firmware- do tego modelu nie ma żadnego!
 
AzraelAkuma
Niestety, Vonage nie umożliwia odblokowania ich sprzętu, nawet za opłatą.
Niekrtórym się udało wymusić kody odblokowujące ale wymagało to ponoć kilku godzin wiszenia na telefonie i żelaznych nerwów (w USA).
Dlatego poszukuje metod alternatywnych.
...::: Alla vill till himmelen men ingen vill d? :::...
 
bigl
No to masz problem. Poszukaj na różnyych forach, ale ja przeglądam parę od jakiegoś czasu jedyne co widziałem to odblokowywanie PAP2. Ale nie widziałem tego co do RT31P2 lub WRT54GP2.
 
AzraelAkuma
No właśnie nigdzie nie ma nic odnośnie tego konkternego modelu...
Gdzieś na amerykańskim forum czytałem o próbach programowania przez JTAG, ale watek się urwał, a z tego co było nie wynikało właściwie nic.
...::: Alla vill till himmelen men ingen vill d? :::...
 
bigl
Tak wygląda w skrócie odblokowywanie PAP2 - jest to dość ogólne postępowanie i może takie samo zastosować? :

Cytat

To 'un-brick' a PAP2 that has talked to vonage, do this:
1. disconnect network cable
2. plug in a phone in port 1
3. pick up phone and repeatedly hit the * key. (50 times or so it feels).
4. Eventually you will hear beeps, noises, possible SIT junk.. keep hitting * until you hear the sipura IVR.
5. now, at the IVR, dial 73738# for the password, dial 8995523# (if that password does not work, try 7756112#). press 1 to confirm.
6. hang up phone. Unit will reset (watch LEDs)
DONT hook the network cable up yet!
7. Now, you need to dial **** to get to the IVR again
8. dial 160# . did it read back your DNS server? (you know, the one that has ls.tftp.vonage.net mapped to your TFTP server)
9. If the DNS is not your DNS server, enter 161# and then the ip address of your DNS server. (use the * key for a . )

once this is done, you should be able to plug it in to the net. It would not hurt to isolate your network (unhook the cable modem/dsl link) and use a web browser to connect to the PAP2 and delete the second DNS entry..

you can dial **** then 110# to find out your IP address of the PAP2.

One more thing to note: it is possible that if you have firmware 2.0.9 loaded, you can send an XML to the device to unlock it. Anyone got the 2.0.9 firmware to give us? If so, post a link to it please!

Edytowany przez bigl dnia 19-07-2006 00:02
 
AzraelAkuma
Niestety nie działą, brak reakcji na naciskanie *
Ciekawostka jest fakt, że gdy klikniesz na "ufactory defaults" na w prawym górnym rogu ekarnu na fioletowym tle pojawia się RT31P2 zamiast WRT54GP2, to pozwala mi sądzić że routery są bardzo blisko spokrewnione.
Oczywiście zresetować routera przy pomocy tej opcji nie można, gdyż podobnie jak przy flashowaniu wymagane jest hasło operatora, które jest tworzone przy aktywacji usługi w Vonage.
...::: Alla vill till himmelen men ingen vill d? :::...
 
bigl
A może tak - spróbuj na odciętym internecie zaemulować cąłe Vonage - serwery DNS i serwer z aktualizacją firmware i wstaw tam dobre niezablokowane firmware (do pobrania na przykład ze strony www.nomadic.com.pl). Podobnie były kiedyś odblokowywane PAP2.

Wogóle to jaką masz wersję FW?
 
AzraelAkuma
Firmware Version: 1.30.01

Hmm, to by sie mogło udac, bo jak już pisałem "aktywacja" routera w vonage odbywa sie zdalnie, wtedy ładowany jest "privision file" i tworzone konto "user" które umożliwia aktualizacje firmware z poziomu www. zastanawiam sie tylko czy router łyknie niezablokowany soft tylko dla tego że pomyśli że ciągnie go z serwera Vonage.

Aha.. w tym miejscu powinienem chyba wspomnieć że nie mam zielonego pojęcia jak taką emulacje zrobić Grin

Wcześnierj napisałes że do tego modelu nie ma alternatywnego softu,
czy jest jakaś szansa żeby pracował on jako AP client/Bridge ?
...::: Alla vill till himmelen men ingen vill d? :::...
 
próbował ktos tego

Usage:
1) Populate the Main Application Screen with the minimum required fields:
R6; TFTP Server
R6; TFTP Port
R6; MAC Address
R6; Encryption Passphrase (i.e. GPP_K)
R6; Output Folder Location (must be an EXISTING directory!)
2) Click the Download & Decrypt button. This button only becomes active when all REQUIRED fields
(listed above) have been properly populated.
Note: Validation of fields takes place when switching from one field to another. If all required fields
have been properly populated but the Download & Decrypt button is INACTIVE, if thereR17;s a
blinking cursor inside any input box, hit the TAB key to move to the next field. Validation will
then take place and the button should then become ACTIVE. (This condition will most
commonly occur when manually typing in an R0;Output Folder LocationR1; value).
3) Once a file has been successfully downloaded from the remote TFTP host, the Open button next the
R0;Last File ReceivedR1; field will become active. If the file was successfully decrypted at the same time,
the Open button next the R0;Last File DecryptedR1; field well become active as well. Clicking either
button will open up the respective file in a VuckFonage file viewer window.
Note: If the download succeeds but decryption fails, the Decrypt Last File Received button will
become active. You may modify the Encryption Passphrase and try decrypting the last file
received. Once the file has been successfully decrypted, the Decrypt Last File Received button
will become inactive again.
4) To associate the current settings with a profile, type in a NEW PROFILE NAME in the Profile Selection
Box (a combination drop-down menu + input box located at the bottom of the Main Application screen).
After exiting the input box (by hitting the TAB key or mouse clicking in another part of the Main
Application Screen), the Add Profile button will become active. Upon clicking this button, the Profile
Configuration Screen will appear. A profile MUST be saved in the Profile Configuration Screen for
the settings/values in steps 1-3 above to be associated w/ the NEW PROFILE. To do so, simply click
the Save button.
Note: Upon clicking Download & Decrypt, the R0;Last File ReceivedR1; / R0;Last File DecryptedR1; values
will be AUTOMATICALLY associated with the currently listed profile if that profile already
exists and is not the R0;R1; profile. If itR17;s a NEW PROFILE or if itR17;s the
R0;R1; profile, the R0;Last File ReceivedR1; / R0;Last File DecryptedR1; values
will only be saved to the profile upon entering the Profile Configuration Screen and clicking
the Save button. This enables a NEW PROFILE to be created on the fly with both its
configuration values and downloaded/decrypted files associated to it.
 
robsonn
Da się oblokować ten sprzęt. W ostatnim czasie powstał nawet specjalny program do tego, który z pomocą serweró www, tfpt i paru innych rzeczy pozwala na odblokowanie. Wykorzystuje się w tym celu specjalnie zmodyfikowane firmware - szystko jest ładnie opisane w linku.
Polecam poniższy link:
http://www.bargainshare.com/index.php...ntry741176
Edytowany przez robsonn dnia 25-11-2006 21:24
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
AzraelAkuma
Witam,
Postępowałem zgodnie z instrukcją z powyższego linka,
załadowanie zmodyfikowanego firmware udało się, niestety na tym koniec sukcesów Sad
Ustawiam DNS, TFTP... i nic sie nie dzieje... wygląda to tak jakby router w ogóle nie próbował zasysać czegokolwiek z podstawionych serwerów, brak jest jakichkolwiek żądań połaczenia z Vonage ze strony routera (log DNS nic takiego nie pokazuje) - Remote Upgrade jest oczywiście włączone.
Najgorsze jest to że nie mogę przywrócić stabilnego firmware, user/password które użyłem wcześniej już nie działają. Sad
Sprzet wiesza się, samoistnie sie resetuje, niespodziewanie zamyka połaczenia. Obecnie nie da sie na tym normalnie pracować.
Proszę o pomoc.

Azrael Akuma
...::: Alla vill till himmelen men ingen vill d? :::...
 
Pablo_Picaso
Da sie odblokowac jak i RT32p2 tak i jego kolege po wirelessie WRT**. Tylko jeden warunek nie podlaczac sprzetu do internetu zeby nie zassalo blokady z Vonage. Mnie sie udalo odblokowac ale zrobilem maly a zarazem wazny blad (nie zablokowalem w menu mozliwosci aktualizacji przez Vonage) i teraz mam zablokowany i nie moge ruszyc wydaje mi sie ze mozliwosc tylko przez Jtag ale nad tym doipero pracuje.
Pozdrawiam i zycze powodzenia :-).
Jak cos to moge pomoc.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 33

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,800,595 unikalnych wizyt