03 Maja 2024 06:38:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.220.137.164
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[FORK] Tomato 1.28 ND USB + FTP/Samba
local
Wersja v17 udostępniona. Pierwszy post zaktualizowany.
 
eRd
Na wersji 17 nie dziala net.
ping z routera do wp jest
ping z laptopa do routera jest
ping z laptopa do wp ni chu chu Wink
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
local
Wersja v18 udostępniona. Pierwszy post zaktualizowany.
 
local
Pierwszy post zaktualizowany. Dodany link do narzędzi Tomato disk utilities. Szczegóły w pliku 00-readme.
 
rzerzuch
Jak wygląda sprawa z:
-podłączania huba usb do WL-520GU
-prędkość ścigania z torrentów
-z blokowaniem takich klientów
-wielkością plików ściganych (jest jakieś ograniczenie)
-Jak duży dysk można podłączyć
 
local
- Bez problemu
- ?
- ?
- ?
- Bez limitu
 
imakowski
1. bez problemu
2. ile daje lacze Wink ja mam 2Mbity i mniej wiecej mialem maxymalnie 200KB/s (ale uzywam rtorrent + ntorrent wiec nie obserwuje tego ciagle Wink)
3. nie wiem o co chodzi
4. nie ma Smile - ext3 i do przodu
5. ja mam 250GB ale pewnie mozna wieksze (takie jakie obsluzy kieszen)

za to mam inny problem z routerem... po kilku dniach sciagania rtorrentem mam zwieche routera... (nie uzywam swapa bo te zwiechy pojawialy sie czesciej)

nie wiecie czy, zeby zaoszczedzic pamiec nie lepiej uzywac xinetd?
 
rzerzuch
Wiem że trackery często blokowały połączenia z klientami torrent instalowanymi na oryginalnym oprogramowaniu asusa czy tez ovislinka. Stąd moje pytanie czy tu występuje coś podobnego.
Dzięki za odpowiedzi
 
local
Wersja v19 udostępniona. Pierwszy post zaktualizowany.

Zaktualizowane sterowniki Broadcom do wersji 4.158.4.0, zaktualizowany serwer druku p910nd do wersji 0.93, dodane opcja w GUI uwierzytelniania udziałów Samba oraz komenda scsi-stop spowalniającą prędkość obrotową niektórych dysków USB.
 
skasza
Witam wszystkich, zachęcony pochlebnymi opiniami dotyczącymi tego firmwaru postanowiłem go sobie wgrać.Od soboty posiadam WL500gp i kupiłem go z zamiarem pobierania na hdd torrentów i ten firmware wydał mi się do trgo celu najodpowiedniejszy, ale do rzeczy wgrałem, skonfigurowałem, dysk chodzi samba jest FTP działa, ale nie wiem jak doinstalować rtorrenta i jak go skonfigurować ( jestem zielony ) .
Proszę o jakieś podpowiedzi ew.jakieś linki do tutoriali ( dla osłów ).
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

ps. a nie można od razu zintegrować rtorrenta z tym firmwarem ?
 
aker11

Cytat

skasza napisał/a:


ps. a nie można od razu zintegrować rtorrenta z tym firmwarem ?


Dołączam do kolegi, tez zielony, już dwa tygodnie się tu błąkam ale niestety nie mogę poradzic sobie z tymi tor rentami, może ktos zintegruje rtorrenta do tego tomato, jeśli się da 
 
lukaszpieter
Na trzepaku jest ładny opis jak zainstalować rtorrenta, sądzę że sobie poradzicie .

http://trzepak.pl/viewtopic.php?p=151...900#151900

tylko w tym opisie jest delikatny błąd


zamiast

Cytat


wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/ -O - | tr -d '\r' > /tmp/optware-install.sh
sh /tmp/optware-install.sh


powinno być

Cytat


wget http://www.wlan-sat.com/boleo/optware/optware-install-oleg.sh -O - | tr -d '\r' > /tmp/optware-install.sh
sh /tmp/optware-install.sh
 
skasza
Wielkie dzięki, biorę się do roboty jak coś uwalę to na pewno się podzielę.
Pozdrawiam
Asus RT-N16 tomato-K26USB-1.28-PL
 
local
Wersja eksperymentalna ND USB + FTP + OpenVPN bez Samby udostępniona w folderze Experimental (Unstable) na MediaFire. Dużo zmian zachodzi także w repozytorium :)
 
aker11
A tak wogóle to czy jest możliwość skompilowania takiej edycji żeby miała powiedzmy rtorrenta juz w danym image-u. Powiedzmy wrzucam image juz z rtorrentem??
 
dawidt
tak, istnieje taka mozliwosc, ale nie polecam Tobie się za to zabierać skoro sam nie potrafiłeś znaleźć odpowiedzi na to pytanie.
Pozdrawiam

__________________________________
1000/1000@ER-X+2xArcherC7(AP)
 
aker11

Cytat

dawidt napisał/a:
tak, istnieje taka mozliwosc, ale nie polecam Tobie się za to zabierać skoro sam nie potrafiłeś znaleźć odpowiedzi na to pytanie.


Smile no nawet nie mialem zamiaru, caly czas licze ze moze pojawi sie jakas wersja z klientem torrentow. Przyznam ze nie mam zielonego pojecia i mimo prób instalacji samodzielnie rtorrent wedle opisu z postu powyzej dalej nic mi sie nie udalo poniewaz nie moge okreslic dlaczego nie instaluja mi sie te paczki na usb tylko na asusie. Cos poza moje mozliwosci.
I tak musze przyznac ze soft TOMATO jest najprostszym, posiada juz SAMBE a brak mu jeszcze jakiegos torenta a bylbym VERY HAPPY gdyby mial.
 
imakowski

Cytat

aker11 napisał/a:

Cytat

dawidt napisał/a:
tak, istnieje taka mozliwosc, ale nie polecam Tobie się za to zabierać skoro sam nie potrafiłeś znaleźć odpowiedzi na to pytanie.


Smile no nawet nie mialem zamiaru, caly czas licze ze moze pojawi sie jakas wersja z klientem torrentow. Przyznam ze nie mam zielonego pojecia i mimo prób instalacji samodzielnie rtorrent wedle opisu z postu powyzej dalej nic mi sie nie udalo poniewaz nie moge okreslic dlaczego nie instaluja mi sie te paczki na usb tylko na asusie. Cos poza moje mozliwosci.
I tak musze przyznac ze soft TOMATO jest najprostszym, posiada juz SAMBE a brak mu jeszcze jakiegos torenta a bylbym VERY HAPPY gdyby mial.


chlopie rozpocznij nowy watek a nie robisz zupelny off topic tutaj...
 
forestowy
Edyta:
Problem rozwiązany. do skasowania
Edytowany przez forestowy dnia 17-02-2009 22:05
 
forestowy
Hej, wgrałem pomidora do asusa wl-500 gp, samba śmiga, podobnie jak ftp i drukarka ale mam problem z instalacją softu do tortów. Jade pierwszą linijke z trzepaka podanego wyżej i dostaje


Checking system config ...
Using 79.XXX.XX.XX as default gateway.
Using the following nameserver(s):
nameserver 127.0.0.1
Error: /opt partition not mounted.
Enter
    mkdir /jffs/opt
    mount -o bind /jffs/opt /opt
to correct this.


Czyli lipa bo niby partycja niepodmontowana. Mógłby ktoś rozjaśnić zielonemu jak to ugryźć?
Podejrzewam że coś trzeba w pliku optware-install.sh zmienić bo sysk jest domyslknie montowany w /mnt a nie /opt. Wszelkie wskazówki mile widziane .
Edytowany przez forestowy dnia 18-02-2009 22:13
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,533,021 unikalnych wizyt