27 Kwietnia 2024 14:51:23
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.107.90
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
[All-In-One] DLINK DNS-313
arteq
spróbój po NFS ;-) osobiscie ogladam z dysku właśnie po tym protokole i działa miodzio. Co to twojego problemu moze jakies keszowanie właczyc w sambie jak sie da !?
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
shibby
arteq - na ps2 ogladasz? nie widze w sms by mozna bylo ustawic nfs.

mam skonfigurowanego playa wg tego.
http://sksapps.com/sms/en/usage-network.html

procz trybu smb/cifs mam jeszcze ps2costam. moze na tym zasmiga nfs Smile sprawdze.

poki co walcze z roznymi kernelami. ogolnie wrzucilem debiana etch (widzialem ze wzorowany byl na oryginalnym 1.01) i podmienilem na oryginalny 1.03b04 i wszystko wstalo Pfft teraz robie dist-upgrade do lennego i zobaczymy Smile

umowiony jestem w sklepie ze moge im podrzucic ta kieszen i oni ja potestuja, jezeli faktycznie transfery beda marne jak na gigabita (hotline dlinka twierdzi ze powinna osiagac 20MB/s read i 9MB/s write) to mi zwroca kase. wtedy bede szukal czegos innego Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
arteq
niemam konsoli, ogladam na pc
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
shibby
nfs raczej odpada. nie widze zeby play potrafil robic za klienta nfs.

co do transferow to sukces...

podmienilem kernel debiana (widzialem ze byl wzorowany na oryginalnym dlinka 1.01) na najnowszy oryginalny dlinka (1.03). zmiana modułow i trasnfery z 4/4MB/s na FastEthernet skoczyly do 9/6MB/s (odczyt/zapis). na gigabicie mialem wczoraj 16/5MB/s ale to jeszcze przed zmianami, zaraz potestuje jakie transfery po nocnych bojach Grin

niestety problem z filmami nadal wystepuje. jednak...:
- z asusa+dysk usb filmy chodza jak zloto.
- z usb podpietego do playa2 filmy chodza jak zloto
- z dns-313 na kompie filmy chodza jak zloto
- z dns-313 na playstation2 filmy tna i zawieszaja sie (zarowno na oryginalnym sofcie z/bez ffp jak i na debianie) :/ procek sie nudzi. wszystkie uslugi powylaczalem (bez efektu). sambe ustawialem zarowno jako daemon jak i inetd.

aktualnie kompiluje sambe 3.4.0 i zobaczymy... to moj ostatni pomysl.

Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
arteq
moze cos z aplikacją na pleyu ?
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
shibby
nowszej niestety nie ma. spokoju mi nie daje ze z asusa dziala bez problemu. sprawdze tą z tomato bo widze ze uzywana jest samba2 a nie v3. i to moze byc klucz Smile

kompilacja 2.2.12 rozpoczeta Smile
Edytowany przez shibby dnia 19-08-2009 09:20
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
a wiec
dns-313 + HDD WD 160GB SATA I 2.5" 5400 - ext2

Transfery: (siec FastEthernet)

transmission wylacony

vsftpd(odczyt) - 11MB/s
vsftpd(zapis) - 6,0MB/s

samba 2.2.12 (odczyt) - 6,0MB/s
samba 2.2.12 (zapis) - 5,4MB/s

--------------

transmission wlaczone:

vsftpd(odczyt) - 8,1MB/s
vsftpd(zapis) - 3,8MB/s

samba 2.2.12 (odczyt) - 5,7MB/s
samba 2.2.12 (zapis) - 4,7MB/s

w domu sprawdze jak dzialaja filmy po sambie.

zaraz zobacze jeszcze jakie sa trasnfery na ntfs zamiast ext2 Smile

//edit na ntfs ok 2MB/s sa wolniejsze tranfery wiec wrocilem do ext2.
trzymac kciuki za sambe B)
Edytowany przez shibby dnia 19-08-2009 11:58
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
SUKCESSSSSS ku** dziala Grin

2 tygodnie sie meczylem a to asus z tomato ograniczal transfer po lanie i prze to ciely filmy buahaahha

wrocilem do samby 3.2 z repo debiana i dziala jak ta lala Smile

w sumie nie mialem sily walczyc z HTB by tworzyc nowe klasy wiec w ruch poszedl router dlink dir-100. siec prywatna tylko dla konsoli i dns-313 i pieknie dziala.

reasumujac po 2 tygodniach walki, przeklinania i zawalonych nockach mam kieszen jaka chcialem z transmission, samba,vsftpd, na debianie i ktora wyciaga po lanie 11MB/s Smile

moze jutro wrzuce obraz swojego debiana dla potomnych Smile
Edytowany przez shibby dnia 19-08-2009 20:34
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
arteq
tomtato do kosza Pfft
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
shibby
ciiiiii Pfft dupy dalem z HTB Smile jednak juz poprawione i dziala amerykansko
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kaczakat
Ciekawe jak by się zachowywał ten sprzęt z tymi programikami w sieci 1Gbit, bo wyniki dla mnie są takie sobie. Mam takiego 313 od ponad roku i z tego co zauważyłem to FTP chodzi wolniej od samby. Generalnie wygląda jak by miał problemy z lokowaniem nowych plików. Zapis jest w sambie około 4,3MB/s (ftp faluje od 1 do 2MB/s), odczyt pliku 350MB zaczyna się od 12MB/s a kończy około 14MB/s (po ftp 5MB/s). Co ciekawe trzymam na dysku (1TB) voluminy zaszyfrowane w truecrypcie (takie po 300GB) i przy zapisie po tej samej sambie mam 8MB/s a odczyt 15MB/s. W drugim przypadku ograniczeniem może być już laptop bo szyfrowanie jest w locie. Używam go z laptopem z winXPprof, przełączniki dwa po drodze DLinka (green). Wydaje mi się, że jak jeszcze nie był cały zapchany i połączony do wspólnego swich'a to przekraczał przy odczycie z truecrypta 20MB/s. W nowszych firmware producenta poprawiono ftp (wcześniej drukarka wielofunkcyjna przy skanowaniu wywalała błąd serwera bo logowanie trwało ponad 30s) i dodano obsługę strumieniowania multimediów do Xbox360 i PS3. Jak rozdziewiczę w xboxie rj45 to podzielę się wrażeniami.
Je?li nie mo?esz znale?? swojej drugiej po?owy, znajd? sobie dwie ?wiartki!
 
shibby
hmm u mnie jak widac ftp chodzil zdecydowanie lepiej niz samba. najnowszy oryginalny soft 1.03 pozwala na osiagniecie do 20MB/s w sieci gigabitowej. i tez tyle podaje dlink przy odczycie. zapis zas max 9MB/s wg dlinka.

mi w sieci gigabitowej na oryginalnym sofcie wyciagnal 19MB/s przy odczycie (juz nie pamietam czy ftp czy samba).

jak wkoncu skonfigurowalem debiana do uzywalnosci nie mialem juz dostepu do gigabita, dlatego podalem transfery na fastethernecie.

jednak "moj" debian opieral sie na nowym jaju dlinka (tego z 1.03) tak wiec mozna przyjac ze transfery beda zblizone do softu oryginalnego.


BTW uzywasz oryginala czy masz ffp?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kaczakat
Mam orginał 1.03, wgrany najnowszy parę dni temu, zmiany w transferach nie zauważyłem. Wgrałem go bo miałem kłopot ze zmiana hasła i listy użytkowników. Pierwszy update na pewno rozwiązał problem z ftp (długie logowanie). Na razie nie wykorzystuje jego możliwości do końca. W czasie kiedy go kupowałem nie udało mi sie znaleźć nic na necie o dyskach sieciowych dla domu w ogóle. A że ten model był w promocji na tadu to go wziąłem. Potem przeszedłem do porządku dziennego, po prostu go używając jak jest. Niestety nie mam możliwości zrezygnowania z MS i XP ze względu na programy których używam do pracy więc z linuxem jestem na bakier. Ale może kiedyś znajdę trochę czasu. Tylko musi być jakiś sens. Wszedłem tu bo szukam czegoś do kieszeni Argosy. Trochę bardziej rozbudowana niż DLink tyle że nie wszystko działa jak trzeba. A nowych firmware się pewnie nie doczekam.
Je?li nie mo?esz znale?? swojej drugiej po?owy, znajd? sobie dwie ?wiartki!
 
shibby
sens? np klient torrenta lub skrypt pobierania plikow z rapida.

ponadto mozesz sobie postawic wszystko co tylko potrzebujesz np chcesz nfs, stawiasz i masz Smile

procz natywnej instalacji debiana jest jeszcze mozliwosc zainstalowania FFP, to taki dodatek do oryginalnego softu ktory odblokowuje telnet i pozwala na instalacje pakietow.

oryginalny soft jest niestety bardzo biedny Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ppi
Witam,
właśnie zostałem posiadaczem tego urządzenia Smile. Zanim zacznę z nim coś robić chciałem zapytać o trzy sprawy.
1. Czy wiecie czym się różnią wersje A od wersji B i czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Nie bardzo mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat.
2. Czy podłączaliście dysk większy niż 1,5T pod oryginalnym softem i pod Debianem?
3. Czy próbowaliście wracać z Debiana do oryginalnego softu bez ruszania danych na partycji z danymi? Właściwie, to chodzi mi to, czy jak utworzę sobie partycje dla Debiana, a potem przekopiuję na nie oryginalny soft, to czy on ruszy, czy będzie trzeba tworzyć partycje takie jak były na początku?

Dzięki za zebranie w tym wątku mądrych rzeczy Smile.
Pozdrawiam,
ppi
 
shibby

Cytat

1. Czy wiecie czym się różnią wersje A od wersji B i czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Nie bardzo mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat.


nie mam pojecia. ja mialem A

Cytat

2. Czy podłączaliście dysk większy niż 1,5T pod oryginalnym softem i pod Debianem?


nie ale jezeli sprzetowo przejdzie to programowo napewno problemu nie bedzie

Cytat

3. Czy próbowaliście wracać z Debiana do oryginalnego softu bez ruszania danych na partycji z danymi? Właściwie, to chodzi mi to, czy jak utworzę sobie partycje dla Debiana, a potem przekopiuję na nie oryginalny soft, to czy on ruszy, czy będzie trzeba tworzyć partycje takie jak były na początku?


teoretycznie daloby rade. oryginalny soft tworzy 4 partycje.
sda1 - swap
sda2 - ntfs, dane uzytkownika
sda3 - ext2 - linux z oryginalnego softu
sda4 - ext2 - w sumie nie wiem po co ale ja mozna wykorzystac do ffp Smile

zeby wgrac debiana tak naprawde wystarczy podmienic oryginalenego linuxa, czyli format sda3 i przekopiowanie debiana. poniewaz dane usera sa w ntfs musialbys dorzucic do debiana moduly i zmienic sobie montowanie (debian domyslnie montuje ext3). wiec jak sobie przed formatem zrobisz kopie oryginalnego linuxa (o np na sda4) to przywrocenie go sprowadza sie na przekopiowaniu go znow do sda3.

jednak mowie NIE TESTOWANE!!

Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
w pierwszym poscie zamiescilem link do mojego debiana. zapraszam do testowania Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sasukepl
Natywna instalacja debiana lenny:

!!!!debian dostepny na necie
[url]http://www.msbd.de/dns313/DNS-313_lenny_24092008.tgz
[/url]

tutorial PL
http://rapidshare.com/files/272048001...l.rtf.html

Dodałem spolszczoną wersje tutorialu może komuś się przyda

PS: Da się na tym postawić PHP i MySQL by postawić małą stronke www z dostępem do ftp
Edytowany przez sasukepl dnia 27-08-2009 10:21
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
shibby
oczywiscie ze sie da. wkoncu to debian Smile paczki instalujesz przez apt-get

dzieki za tutorial. wstawilem w pierwszy post.
Edytowany przez shibby dnia 27-08-2009 10:30
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ppi
Dzięki ze odpowiedzi.

Cytat

zeby wgrac debiana tak naprawde wystarczy podmienic oryginalenego linuxa, czyli format sda3 i przekopiowanie debiana. poniewaz dane usera sa w ntfs musialbys dorzucic do debiana moduly i zmienic sobie montowanie (debian domyslnie montuje ext3). wiec jak sobie przed formatem zrobisz kopie oryginalnego linuxa (o np na sda4) to przywrocenie go sprowadza sie na przekopiowaniu go znow do sda3.

Wolałbym zmusić oryginalny soft do trzymania danych na ext2/3, a nie NTFS bo do tego ostatniego mam uraz Smile. Pooglądam sobie jak to jest w Dlinku zrobione, bo może zrobili jak trzeba i jest to tylko kwestia formatu partycji z danymi na ext3 (danych tam jeszcze nie ma) i zmiany sposobu montowania.

Jak się trochę odrobię, to będę testował natywnego Debiana i Twojego shibby (dzięki Smile).
Pozdrawiam,
ppi
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,404,949 unikalnych wizyt