06 Maja 2024 15:23:00
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.172.146
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
Łącze osiedlowe - jaki router z 4 portami lan, 1 wan
FOMFNY
Witam bedzie to moj 1 router, slabo sie znam na tym temacie wiec licze na wasza pomoc, obecnie mam switcha i 4 urzadzenia wpiete do niego, takze 5 wyjsc zajetych, mam lacze osiedlowe po kablu i chcialbym kupic jakis router ktory bedzie mial min 4 porty lan i 1 wlan ktory bedzie kompatybliny z moja siecia to jest chyba kabel rj-45? + voip ( korzystam z voipdiscout, i chcialbym jakis program do odbierania tel z nr. ) bede mial wpiete do niego 2 telefony chodz to nie jest mus moze byc 1 + wifi..

IP mam przydzielane z serwera DHCP po MACU.. admin w niedlugim czasie zrobi mi ZEW IP na ten komp z ktorego teraz pisze, chcialbym przekierowac porty np: na XBOXA360 ( konsola do gier ) lub jesli sie da "wrzucic" IP ZEW na konsole zeby byc w pelni dostepny, mam proglemy z gra online ( nie moge zakladac serwera itp )

Wiem ze switch moze sluzyc jako dodatkowe 5 portow LAN dla routera, ale jesli jest taki router ktory spelni moje powyzsze oczekiwania to kupie taki, (chcialbym miec wszystko w 1 urzadzeniu Pfft )

cena tak do 300 zl + - 100 zl, byle nie wiecej niz 500..

Zastanawialem sie nad tym:

http://www.allegro.pl/item788466529_avm_7170_angielski_wfi_dsl_10xsip_okazja_na_wiosn.html

, ale o ile sie nie myle port WLAN mojego neta nie wepne tylko w 1 port lan., a jeden gosciu mi pisze ze moga byc problemy jak tak podepne neta.

Linksys WRT54GL fajny ma WLAN dobry dla mojej sieci tylko nie ma VOIPA

zas Linksys WAG54GP2 ma VOIPA ale WLAN ma (RJ-11),


Sad Jesli jest jakis router ktory spelnia moje oczekiwania to go kupie, a jesli nie to prosze powiedziec jak z ty avm7170 czy bedzie normalnie dzialal, wtedy podepnego do niego switcha.
Edytowany przez FOMFNY dnia 01-11-2009 12:48
 
koralm
to urzadzenie z linka to jest ADSL wiec jesli ISP dostarcza Ci net po ethernecie to zapomnij.

jesli chcesz cos wiecej niz pudelko ktore sie kurzy to kup. np linksysa wrt54gl + oddzielnie bramke VoIP. Cenowo na jedno wyjdzie. A dodatkowo na linksysa wgrasz tomato i mozna poszalec.
 
FOMFNY
http://allegro.pl/item790800379_cisco_wrp400_g2_ipf_ready_802_11g_voip_router.html

a ten ?



"jesli chcesz cos wiecej niz pudelko ktore sie kurzy to kup. np linksysa wrt54gl + oddzielnie bramke VoIP. Cenowo na jedno wyjdzie. A dodatkowo na linksysa wgrasz tomato i mozna poszalec."

a jaka bramke voip bys polecil ? i soft tomato co daje tak w skrocie? ja chce tylko osiagnac to co wyzej pisalem, co to oprogramowanie mi da wiecej ?


ps: a ten ?

http://www.allegro.pl/item790175769_linksys_wrt54gp2a_voip_kablowka_upc_tp_netia_itp.html
Edytowany przez FOMFNY dnia 01-11-2009 14:46
 
baranek
Kup tego speedporta. Da sięw nim wyłączyć port adsl a z jednego ethernetu zrobić wan. W tej cennie nie znajdziesz nic lepszego. Osobiście wczoraj kupiłem oryginalnego fritza 7170. Do tego w tym masz odrazu QoS,VPN,FAX, i automatyczną sekretarkę. Z tego co czytałem na alt.voip wynika ,że FritZ boxy dużo lepiej się sprawują niż Linksys.

PS. WRT54GP2 to tandeta - takie okrojone zestawienie wrt54gl z PAP2 przy czym lubi się wieszać. Miałem również WRT54GL z tomato + Linksys PAP2 i też nie byłem zadowolony. Jak się zdecydujesz na rozwiązanie z bramką chętnie ci odsprzedam swoją starą w bardzo preferencyjnej cenie.
Edytowany przez baranek dnia 01-11-2009 18:21
Pozdrawiam, Przemek

Netgear WNR3500L V2 - Tomato
 
FOMFNY
dzieki baranek nareszcie doczekalem sie konkretnej odpowiedzi ktora przekonala mnie ostatecznie zeby kupic tego speedporta W701V.

Nie wiesz czy da sie cos zrobic aby nie marnowac tego wejscia na port adsl ? jakas przejsciowka, przerobic? bo gdy wepne kabel z neta do 1 portu lan/wap zostanie mi 1 urzadzenie ktore bede musial polaczyc do switcha a wolabym miec wszystko w 1 routerze

ps: co cie sklonilo do kupna originala fritza a nie speedporta? czytam ze niczym sie nie roznia a nawet speedport ma wiecej opcji.
 
baranek
Odpowiedzi udzieliłem ci na PM. W skrócie:

Fritza kupiłem w bardzo preferencyjnej cenie. Osobiście trochę obawiam się supportu softu AVM na platformie Speedport - pisałem na ten temat posta.
(http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=25&thread_id=9077)

Portu adsl nie da się przerobić na ethernet.
Pozdrawiam, Przemek

Netgear WNR3500L V2 - Tomato
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,607,009 unikalnych wizyt