30 Kwietnia 2024 19:03:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.187.233
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-N16
fr3sh
płytka z atomem??
 
shibby
tak plytka z atomem

http://openlinksys.info/forum/viewthr...ad_id=9081

do tego obudowa (sa specjalnie przygotowane pod ta plytke) + dysk 2.5" + so-dimm ddr2 + zasilacz i masz maly wydajny serwerek z gigabitem idealnie nadajacy jako ftp.
Edytowany przez shibby dnia 23-03-2010 10:50
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
fr3sh
no nad tym rozwiązaniem trzeba będzie pomyśleć tylko ja potrzebuje narazie router i w tym sęk. Shibby widze że masz asusa jak ci sie on sprawuje? Obecnie posiadam wrt54gl i chce sie przesiąść na coś lepszego a linksysa muszę oddać. Dlatego też chciałbym coś wybrac ciekawego co bedzie skalowalne chodzi o konfiguracje. Nie chciałbym kupić najpierw żeby potem okazało sie ze jednak mogłem tamten. Nie wiem możecie napisać jakies minusy i plusy tych dwóch na dzień dzisiejszy: ASUS RT-N16 i NETGEAR WNR3500L bo linksysa WRT160NL chyba już sobie podarowałem Sad
 
shibby
napisze to jeszcze raz:

ASUS RT-N16
- radio N
- 3 zewnetrzne, demontowane anteny
- 5x gigabit
- procek 533MHz (na alternatywach 480MHz)
- 32MB flash
- 128MB ram
- 2 porty USB2.0

Alternatywy: Tomato k2.6 oraz DD-WRT
Moja ocena: ladnie działa, bardzo stabilnie i szybko. Obecnie używam tomato. Transfery z usb do 7MB/s odczyt. Jak masz kase to brac.

NETGEAR WNR3500L
- radio N
- 3 wewnetrzne anteny, chociaż na plytce są wyprowadzone gniazda anten wiec mozna sie pokusic i wyprowadzic je na zewnatrz.
- 5x gigabit
- procek 480MHz (na alternatywach 453MHz)
- 8MB flash
- 64MB ram
- 1 port USB2.0

Alternatywy: DD-WRT oraz Tomato k2.6
Moja ocena: W sumie mlodszy brat asusa, tyle ze troszke ubozszy, za to i tanszy. Tomato w moim odczuciu dziala dobrze (kolega ktoremu instalowalem tomato na ten router jest zadowolony). Trasnfery zblizone do asusa. Czasami jednak jeden portu usb przy zewnetrznym dysku moze byc malo (dla dyskow ktore wymagaja podwojnego zasilania). Dobry sprzet jak sie nie ma kasy na asusa Smile

TP-LINK WR1043ND
- radio N
- 3 zewnetrzne, demontowane anteny
- 5x gigabit
- procek 400MHz ale to juz atheros a nie broadcom
- 8MB flash
- 32MB ram
- 1 port USB2.0

Alternatywy: openwrt (jest wsparcie na naszym forum) oraz od niedawna ddwrt (jeszcze raczkuje)
Moja ocena: Tani i wydajny sprzet. Kosztuje ponizej 200zł i za te pieniadze to naprade maluch z silnikiem ferrari. Dzieki prockowi atherosa trasnfery z usb przy nieobciazonym routerze siegaja do 13MB/s (chociaz obecnie mam ok 10MB/s). OpenWRT wspiera ten sprzet w pelni chociaz wymaga od uzytkownika pewnej wiedzy o linuxie, czasu na dlubanie. Nie jest to poprostu soft, ktory konfigurujesz klijakac myszka i popijajac kawa. Ma tez tendencje do padania podczas flashu, wiec kabelek w zanadrzu trzeba miec. Tak Naprawde to starszy i bardziej wypasiony brat linksysa wrt160nl.


Teraz sam sobie odpowiedz na pytanie co potrzebujesz. Jezeli chcesz prosty router z ladnym i przyjaznym gui oraz masz kase na asusa to go bierz bez wahania. Jak nie masz lub nie chcesz wydawac tyle kasy to netgear. Jak nie boisz sie openwrt i dlubania w kolsoli, za to najwazniejsze dla ciebie sa trasnfery to zdecydowanie tplink.

Teraz juz chyba wszystko jasne.
Edytowany przez shibby dnia 23-03-2010 12:16
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sachim

Cytat

fr3sh napisał/a:
no nad tym rozwiązaniem trzeba będzie pomyśleć tylko ja potrzebuje narazie router i w tym sęk. Shibby widze że masz asusa jak ci sie on sprawuje? Obecnie posiadam wrt54gl i chce sie przesiąść na coś lepszego a linksysa muszę oddać. Dlatego też chciałbym coś wybrac ciekawego co bedzie skalowalne chodzi o konfiguracje. Nie chciałbym kupić najpierw żeby potem okazało sie ze jednak mogłem tamten. Nie wiem możecie napisać jakies minusy i plusy tych dwóch na dzień dzisiejszy: ASUS RT-N16 i NETGEAR WNR3500L bo linksysa WRT160NL chyba już sobie podarowałem Sad


Odnośnie Asusa RT-N16 miałbym do sprzedania trochę taniej zupełnie nowy egzemplarz. Kontakt dzazu@go2.pl.
 
obsy
Dział kupię/sprzedam jest od tego!
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
shibby
no nie to samo bosiak. nie pisz bzdur! to co ma asus a czego nie ma netgear to:
- zewnetrzne, odkrecane anteny (netgear ma wbudowane)
- 32mb flash (netgear ma 8mb)
- 128mb ram (netgear ma 64mb)
- 2 porty usb (netgear ma 1 port, ktory nie zawsze wystarcza)
- ma mocniejszy procek (w alternatywach asus ma 480MHz a netgear 453MHz).
- pelne wsparcie tomato (netgear chociaz tez juz chodzi poprawnie, zdarzaja sie pojedyncze "wpadki")
Edytowany przez shibby dnia 25-03-2010 13:21
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
tak naprawde to on teraz ma jedno zadanie: Generowac wykresy mrtg Smile i to go obciaza w 100%. Dlatego ftp, sambe, transmission itd przenioslem na tplinka.

co do asus vs netgear. Gdybylbym Kowalskim to wybralbym raczej netgeara (baa przeciez nawet go kupilem), gdyz tak jak napisales dla przecietnego uzytkownika on wystarcza. Jednak netgear jest czasami klopotliwy i nawet ty musisz to przyznac Smile Natomiast jak ktos ma kase i nie szkoda mu 500zł na naprawde dobry i stabilny router to niech smialo bierze asusa bo warto doplacic te 150zl. Takie jest moje zdanie,

Z czego jestem dumny? ano z tego ze mam asusa Smile Jakbym stawial na kase i uwazal ze nie warto doplacac do asusa to sprzedalbym asusa i zostawil netgeara prawda? A jednak zrobilem odwrotnie i nie zaluje ze mam w kieszeni o 150zł mniej Wink
Edytowany przez shibby dnia 25-03-2010 14:15
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
fr3sh
i tak asus zakupiony Smile tomato właśnie bedzie wgrywane. Co do wykożystania go w pełni to napewno z niego wycisne ile sie bedzie dało Wink

 
sebapawlak
słuchajcie czy jak mam tomato i chcialbym miec openwrt, to jak je wgrywac? normalnie przez f/w update?
---
Asus RT-N16
 
shibby
a czemu openwrt? jestes pewny ze jest juz w pelni wspierany przez ten system? Zeby pozniej placzu nie bylo ze cos nie dziala i nie mozesz wrocic do tomato/ddwrt. Nie slyszalem zeby ktos juz wgrywal openwrt na ten router.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sebapawlak
właśnie ogarnałem ze tak kolorowo nie będzie, a openwrt chcialem temu ze tam mozna sobie swoje paczuszki dokompilowac
---
Asus RT-N16
 
obsy
Brak otwartego drivera stanowczo hamuje openwrt na tym asusie. Tomato chodzi na starym kernelu 2.6.22, którego wsparcie zostało wywalone wieki temu z openwrt.

Bez tego kernela nie da się załadować binarnego sterownika do wifi. A binarny sterownik oznacza tylko problemy z portowaniem czegokolwiek.

Wstydź się broadcomie...
Edytowany przez obsy dnia 27-03-2010 19:34
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
shibby
@sebapawlak - pod tomato/ddwrt tez. Wkoncu istnieje cos takiego jak optware Smile sciagnij sobie srodowisko z svn nslu2 (podawalem ci link do wiki) i kompiluj Smile

Myslisz ze niby jak ja pod tomato kompiluje swoje paczki Pfft
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
braodcom wogole nie daje otwartych sterownikow.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
arteq
dobra przed chwila cos sie ukazało. Ktos nad tym pracuje.

https://lists.openwrt.org/pipermail/openwrt-devel/2010-March/006547.html
Edytowany przez arteq dnia 27-03-2010 20:42
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
obsy
Sam system się uruchamia, tak samo jak pod netgear'em. Wifi jest problemem. Ciekawe czy komuś będzie się chciało analizować nowy chip...
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
shibby
wiem, ale malo prawdopodobne zeby byl akurat pod kernel 2.6.32 a z takiego teraz trunk korzysta.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
quartiks
Witam. Ja mam pytanie z innej beczki.
Na oficjalnej stronie DD-WRT znalazłem dwa interesujące mnie oprogramowania i nie wiem czym sie różnią.
Asus RT-N16 Firmware: Mega build (dd-wrt.v24-13309_NEWD-2_K2.6_big.bin) oraz
Asus RT-N16 Firmware: Standard_USB_FTP (dd-wrt.v24-13309_NEWD-2_K2.6_std_usb_ftp.bin).
Jest ich zresztą więcej i nie mam pojecie jaka jest miedzy nimi różnica.
Bardzo proszę o opisanie ich i wytłumaczenie tej kwestii.
 
obsy
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/...e_Versions
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,473,940 unikalnych wizyt