05 Maja 2024 13:53:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [65]
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.14.70.203
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Technologia VoIP
 Drukuj wątek
FRITZ!Box Fon WLAN 7270
Ms_ki
Witam

Czy ktos ma takie urządzenie bo jestem zainteresowany zakupem. Czy będzie działać z modemem Huawei na usb i czy mając wpisane 2 konta viop będę mógł dzwonić przez betamaxa a odbierać z tlena i to tylko używając jednego aparatu? Nie wiem czy warto wydawać pieniądze na tego fryca czy pozostać przy plątaninie kabli miedzy routerem a bramką i zmianie portów przy dzwonieniu i odbieraniu tel.

Dziękuję za pomoc
Tomato 1.11 PL + PAP2T Tlenofon
 
whizzo
Ponoc dziala z modemami (huawei). Tak wynikalo z opisow FW na stronie AVM. Wszystko co potrzebujesz FritzBox bez problemu obsluzy. Mam go od jakiegos roku i dziala tak, ze zapomnialem o jego istnieniu (czyli dobrze). Mozna ustawic w nim do 10 kont SIP. Polecam, bo do VoIPa nie ma lepszego sprzetu.
Pozdrawiam
 
falitorek
whizzo a którą wersję masz tego fryca ? v1,v2 czy v3

Ja mam v3 i za cholerę nie mogę poradzić sobie z tym niemieckim językiem.
Jak na razie to nie znalazłem do mojego firmware w ludzkim języku, może masz jakieś namiary ?
1xRT-N16
2xWRT610N v2
1xQNAP TS-110
1xPCH C-200
 
whizzo

Cytat

falitorek napisał/a:
whizzo a którą wersję masz tego fryca ? v1,v2 czy v3

Ja mam v3 i za cholerę nie mogę poradzić sobie z tym niemieckim językiem.
Jak na razie to nie znalazłem do mojego firmware w ludzkim języku, może masz jakieś namiary ?


Ktorys z v1 badz v2. W kazdym razie z FW 54.xx.xx. Niemiecka wersja. Z tego co wiem to do v3 nie ma innego softu niz niemiecki, wiec chyba musisz sie troche zaznajomic z tym jezykiem;-)
Pozdrawiam
 
falitorek
No toś mnie pocieszył Sad
1xRT-N16
2xWRT610N v2
1xQNAP TS-110
1xPCH C-200
 
whizzo

Cytat

falitorek napisał/a:
No toś mnie pocieszył Sad


Ale to ma nawet swoje dobre strony. Soft niemiecki jest zawsze bardziej dopracowany niz INT. Jest zawsze krok do przodu niz wersja INT. AVM ma zdecydowanie priorytetowo traktuje rynek niemiecki niz miedzynarodowy. Nie mam pojecia z jakiego powodu, ale wlasnie tak jest patrzac przez pryzmat pojawiania sie aktualizacji softu.
Najgorsza w tym wszystkim jest kwestia jezyka - i to tak naprawde tylko jedyny minus. Ja tam do niemieckiego przywyklem po pol roku. Teraz juz mi nie przeszkadza, wrecz przeciwnie. Raczej juz chyba nie bede tego zmienial.
Pozdrowienia
 
Ms_ki
Ja mam V3 jest ona czarna ele ja mam język angielski może to kwestja nowego softu. Jak narazie testuje to urzadzonko i mam problem z stacjś DEC tzn wylogowuje słuchawki (panasonic) może z innymi będzie lepiej. teraz się męczę z modemem H E160 i nie wiem jak to uruchomić.
Tomato 1.11 PL + PAP2T Tlenofon
 
falitorek
Na razie nie będę zbytnio męczył się z tym niemieckim bo za cholerę nie potrafię znaleźć się w tych wszystkich ustawieniach.

Poczytałem trochę o alternatywnym firmware Freetz i chyba cuś takiego sobie skompiluję do testów.
Z tego co czytałem ciężko jest uwalić ten sprzęt wiec może coś wyjdzie z alternatywy.
1xRT-N16
2xWRT610N v2
1xQNAP TS-110
1xPCH C-200
 
whizzo

Cytat

Ms_ki napisał/a:
Ja mam V3 jest ona czarna ele ja mam język angielski może to kwestja nowego softu. Jak narazie testuje to urzadzonko i mam problem z stacjś DEC tzn wylogowuje słuchawki (panasonic) może z innymi będzie lepiej. teraz się męczę z modemem H E160 i nie wiem jak to uruchomić.


U mnie FBF pracuje ze sluchawkami AVM tzn. FritzFon MT-D. Dzialaja swietnie i jest pelna kompatybilnosc z FritzBoxem. Zaleta jest mozliwosc zmiany ustawien bramki (a wlasciwie bazy DECT) z poziomu sluchawki. Swietny odczyt wpisow z ksiazki adresowej FritzBoxa przez MT-D i wiele innych calkiem fajnych funkcjonalnosci. Ten zestaw (FBF+MT-D) mam juz jakis czas i chyba nie bede juz tego zmienial, bo wreszcie voip dziala tak jak powinien. Tak jak pisalem wczesniej - do Voipa nie ma lepszego sprzetu. Routerowi mozna sporo zarzucic (zwlaszcza kiedy mialo sie do czynienia z Tomato, czy DD-WRT), ale modul VoiP dziala wysmienicie. U mnie FBF dziala jako Ip-Client za Ovisem z Tomato i dla mnie to rozwiazanie optymalne na dobry net i Voip w domu.
Pozdrawiam
Edytowany przez whizzo dnia 27-01-2010 20:21
 
whizzo

Cytat

Ms_ki napisał/a:
Ja mam V3 jest ona czarna ele ja mam język angielski może to kwestja nowego softu. Jak narazie testuje to urzadzonko i mam problem z stacjś DEC tzn wylogowuje słuchawki (panasonic) może z innymi będzie lepiej. teraz się męczę z modemem H E160 i nie wiem jak to uruchomić.


Z tego co pamietam to chyba powinno to wygladac tak:
1. podlacz modem do portu USB
2. FBF powinien automatycznie rozpoznac urzadzenie i odpowiednia zakldka powinna sie pojawic w: Einstellungen->Erweiterte Einstellungen->Internet
3. Tam wpisujesz dane konfiguracyjne i powinno zaskoczyc.

Pamietaj o przelaczeniu FBF w tryb eksperta:Einstellungen->System-> Ansicht. Expertenansicht aktivieren musi byc zaznaczone.

Pozdrawiam
 
whizzo

Cytat

falitorek napisał/a:
Na razie nie będę zbytnio męczył się z tym niemieckim bo za cholerę nie potrafię znaleźć się w tych wszystkich ustawieniach.

Poczytałem trochę o alternatywnym firmware Freetz i chyba cuś takiego sobie skompiluję do testów.
Z tego co czytałem ciężko jest uwalić ten sprzęt wiec może coś wyjdzie z alternatywy.


Nie do konca masz racje. Mieszanie softow INT i DE oraz alternatywngo Freetza czasami przynosi bardzo niedobre skutki. Procedura recovery nie zawsze dziala i wbrew pozorom nie jest trudno uwalic fryca. Poczytaj alt.pl.voip. Sporo o tym bylo.
Pozdrawiam
Edytowany przez whizzo dnia 25-01-2010 11:29
 
whizzo

Cytat

Ms_ki napisał/a:
Witam

Czy ktos ma takie urządzenie bo jestem zainteresowany zakupem. Czy będzie działać z modemem Huawei na usb i czy mając wpisane 2 konta viop będę mógł dzwonić przez betamaxa a odbierać z tlena i to tylko używając jednego aparatu? Nie wiem czy warto wydawać pieniądze na tego fryca czy pozostać przy plątaninie kabli miedzy routerem a bramką i zmianie portów przy dzwonieniu i odbieraniu tel.

Dziękuję za pomoc


Lepiej pozno niz wcale.
Nieoficjalna lista wspieranych modemów 3G, HSPA, UMTS przez FBF7270:

HUAWEI E 169 (7.2/0.384)

HUAWEI E 170 (7.2/2)

HUAWEI E 172 (7.2/2)

HUAWEI E176 (7.2/5.76)

HUAWEI E 180 (7.2/2--5.76ready)

HUAWEI E 220 (3.6/0.384) - potwierdzone działanie

HUAWEI E 272 (7.2/2)

HUAWEI K3715 (E 180v) (7.2/2)

HUAWEI K3520 (7.2/0.384)

Option GlobeSurfer iCon HSUPA (7.2/2)

Novatel Wireless Ovation MC950D (7.2/2)

4G XS Stick W12

Sierra Wireless Compass 885 (7.2/2)

ZTE MF 622 (1.5/?)
 
dziubek
planuje pobawic sie w alternatywny firmware: freetz,
chetnie wymienie sie spostrzezenaimi z innymi uzytkwonikami fritzbox 7270
 
whizzo

Cytat

dziubek napisał/a:
planuje pobawic sie w alternatywny firmware: freetz,
chetnie wymienie sie spostrzezenaimi z innymi uzytkwonikami fritzbox 7270


Zajrzyj na alt.pl.voip
Wieksze prawdopdobienstwo, ze tam znajdziesz kogos kto instalowal Freetza.
Pozdrawiam
 
dziubek
grupe czytam systematycznie,

o tym modelu mozna duzo poczytac na:
http://taniegadanie.blogspot.com/ (przydalby sie upd. do nowego firmare)

Koles zaczal ,obiecywal nastepne czesci ale od wielu tygodnii cicho...
http://informer.blox.pl/2010/01/Freetz-czyli-rozszerzenie-firmware-dla-routerow.html

Ma ktos inne pomocne strony?

A jak u Ciebie z QoS?
zauwazyles problem z nieksztalcaniem glosu , odpowiednim przycinaniem zabieraniem pasma (rozmowy ipcall - ipcall), przy torrentach i nieraz przy sciaganiu (krzystam z orbit downloader-a)?
w utorrencie ostatnio cos w tej sprawie poprawiali

jak spisujeFritz!Fon MT-D? warto az tyle placic?

chce zainteresowac sie przede wszystkim tym QoS bo tam jest lepiej to dopracowane z tego co czytalem i dla menu EN bo pomimo uplywu czasu DE mi nie podchodzi...Smile

edit1:
wyprzedzajac odp, wiem ze mozna podpiac inny ruter przed , nawet linksysa mam obok, ale przede wszystkim oszczednosc, bo ostatnio coraz wiecej za prad place i szukam przyczyny, ale to juz na inny temat Smile
Edytowany przez dziubek dnia 21-05-2010 00:29
 
whizzo

Cytat

dziubek napisał/a:
grupe czytam systematycznie,

o tym modelu mozna duzo poczytac na:
http://taniegadanie.blogspot.com/ (przydalby sie upd. do nowego firmare)

Koles zaczal ,obiecywal nastepne czesci ale od wielu tygodnii cicho...
http://informer.blox.pl/2010/01/Freetz-czyli-rozszerzenie-firmware-dla-routerow.html

Ma ktos inne pomocne strony?

A jak u Ciebie z QoS?
zauwazyles problem z nieksztalcaniem glosu , odpowiednim przycinaniem zabieraniem pasma (rozmowy ipcall - ipcall), przy torrentach i nieraz przy sciaganiu (krzystam z orbit downloader-a)?
w utorrencie ostatnio cos w tej sprawie poprawiali

jak spisujeFritz!Fon MT-D? warto az tyle placic?

chce zainteresowac sie przede wszystkim tym QoS bo tam jest lepiej to dopracowane z tego co czytalem i dla menu EN bo pomimo uplywu czasu DE mi nie podchodzi...Smile

edit1:
wyprzedzajac odp, wiem ze mozna podpiac inny ruter przed , nawet linksysa mam obok, ale przede wszystkim oszczednosc, bo ostatnio coraz wiecej za prad place i szukam przyczyny, ale to juz na inny temat Smile


1. taniegadanie to moj blog. Niestety na razie nie mam czasu by sie bawic w rozwijanie. Sporo obowiazkow, ale niewykluczone, ze za jakis czas do tego wroce.

2. QoS w FBF. Bywa roznie. U jednych nie ma problemow z Voipem, a u innych jest. Generalnie ja nie zauwazylem wielkich problemow u siebie. Powodem zmiany na DD-WRT (Netgear WNR3500L przed Fritzem) bylo to, ze mam sporo urzadzen w sieci i chce miec to wszystko dobrze skonfigurowane. FBF nie zapewnial mi tego, wiec poszedl jako IP-Client (gdzie spisuje sie doskonale) za Netgeara z DD-WRT. Teraz wszystko dziala bardzo fajnie.

3. MT-D, MT-F
To zalezy czego sie oczekuje. Mam cztery konta SIP. Fritz ze swoimi opcjami konfiguracyjnymi do VoIPa az sie prosi o dedykowana sluchawke. To nie sa rzeczy bez ktorych nie da sie zyc. raczej drobiazgi usprawniajace dzialanie bramki Fritz (wyswietlanie na jakie konto SIP przychodzi polaczenie i wiele innych, sprawdzanie FW z poziomy sluchawki, obsluga ksiazki tel FBF z poziomu sluchawki, no i kodek G.722, przy ktorym G.711 to kiepski zart). Ogolnie fajny dodatek i bramka swietnie dziala, ale nie jest konieczny. Jesli nie potzrebujesz rzeczy, ktore sa fajnym dodatkiem - nie ma sensu kupowac dedykowanej sluchawki. Normalny DECT z powodzeniem moze zaspokoic Twoje oczekiwania. Wybor nalezy do Ciebie.
Pozdrawiam
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,584,102 unikalnych wizyt