12 Kwietnia 2024 14:08:02
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Szukam zaproszeni... [10]
· RT-N18U - nie mo... [3]
· dodatkowe złącz... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.238.174.191
Profesjonalne dyski sieciowe za przystępną cenę
dyski_siecioweFirma NETGEAR, Inc. poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej sieciowej pamięci masowej ReadyNAS™ 1100 - najnowszego modelu wielokrotnie nagradzanych sieciowych magazynów danych (NAS). NETGEAR ReadyNAS 1100 wprowadza szereg usprawnień do asortymentu produktów ReadyNAS, w tym cztery kieszenie Serial ATA z możliwością podłączania i odłączania w czasie pracy, szybki procesor sieciowy (NSP), programowalny przycisk do wykonywania kopii zapasowych, zabezpieczenie przeciwko kradzieży i uchwyt do przenoszenia.Urządzenia NAS to efektywne kosztowo rozwiązania umożliwiające użytkownikom domowym i małym firmom przechowywanie dużych ilości danych. Zdaniem country managera NETGEAR Poland, Wojciecha Karwowskiego rynek konsumenckich urządzeń NAS będzie rozwijał się szybko w najbliższych latach. Firma dostrzega również istotny potencjał wzrostu w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

“Wraz ze zwiększającą się ilością treści multimedialnych i wzrastającą przestrzenią dysków twardych konsumenci operują coraz większymi ilościami cyfrowych treści, stąd rosnące zapotrzebowanie na magazyny danych i systemy tworzenia kopii zapasowych,” powiedział Wojciech Karwowski. „Zauważamy w NETGEAR ten silny trend i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów z możliwie najlepsza ofertą. Wynikiem takiego podejścia jest najbardziej zaawansowane urządzenie NAS w tym segmencie, umożliwiające użytkownikom domowym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom korzystanie z niedrogiej, ale profesjonalnej ochrony najważniejszych danych.”

NETGEAR ReadyNAS 1100 spełnia wszystkie potrzeby w zakresie przechowywania danych. Urządzenie zostało zoptymalizowane do obsługi mediów cyfrowych poprzez wbudowany serwer mediów. ReadyNAS jest wyposażony w gigabitowe złącze Ethernet i obsługuje wszystkie popularne protokoły strumieniowe, takie jak UPnP AV, co daje użytkownikom bezpośredni dostęp do zawartości NAS bez pośrednictwa komputera PC. Ponadto, wyróżnia się wiodącą w klasie wydajnością i może obsługiwać wiele strumieni wideo HD jednocześnie.

Urządzenia ReadyNAS są niezawodne ponieważ wykorzystują technologię RAID w sposób efektywny kosztowo i łatwy w obsłudze. Posiadają opatentowany przez NETGEAR system Expandable Protection X-RAID technology. X-RAID całkowicie automatyzuje wszystkie zadania związane z RAID, umożliwiając użytkownikom bez specjalistycznej wiedzy korzystanie ze wszystkich zalet tej technologii. Jedną z funkcji jest ochrona przed utratą danych wskutek awarii twardych dysków. Ponadto, X-RAID umożliwia rozbudowę pojemności systemu w miarę potrzeb. Można zainstalować jeden twardy dysk i dodawać kolejne dla zapewnienia nadmiarowości lub większej pojemności. Podczas rozbudowy pojemności dane są chronione, a cała procedura jest prosta. ReadyNAS 1100 obsługuje również konfiguracje RAID 0, 1 i 5. Nowe mocowania twardych dysków umożliwiają ich wymianę podczas pracy urządzenia, co upraszcza obsługę i znacznie redukuje przestoje.

Firma przetestowała urządzenie pod kątem kompatybilności z dużą liczną cyfrowych urządzeń multimedialnych wyposażonych w złącza Ethernet. Urządzenie jest również wstecznie kompatybilne z innymi modelami z rodziny ReadyNAS. Ponadto ReadyNAS 1100 współpracuje ze wszystkimi ważniejszymi systemami operacyjnymi, w tym Microsoft Windows™, Linux™, Mac OS X™ i UNIX.

Rodzina produktów ReadyNAS posiada wspólne zalety, które wyróżniają je spośród rozwiązań dostępnych dziś na rynku. Najważniejszą z nich jest wydajność, a także łatwa instalacja w każdym środowisku:
- wbudowany instalator Front-View™ Setup Wizard upraszcza konfigurację ReadyNAS i umożliwia ją nawet początkującym; po zainstalowaniu możliwe jest dalsze zaawansowane konfigurowanie
- produkt zarządzany jest przez przeglądarkę Internetu
- gotowy do współpracy z sieciami bezprzewodowymi
- współpracuje z systemami operacyjnymi Windows, Mac, Unix, Linux i każdym innym wyposażonym w przeglądarkę Internetu lub klienta FTP
- gotowy do obsługi DHCP. Nie potrzeba wprowadzać statycznego IP, parametrów maski, bramy czy DNS – wszystko wykonuje się automatycznie

Zaawansowana wewnętrzna ochrona danych:
- Nadmiarowość RAID: więcej dysków to dodatkowa ochrona.
- Dziennik danych: po awaryjnym wyłączeniu zasilania, ponowne uruchomienie zajmuje tylko kilka sekund dłużej niż normalne włączenie.
- Ochrona na bieżąco: w przypadku stwierdzenia zbliżającej się awarii dysku, dane z niego są automatycznie kopiowane na dysk zapasowy, który można podłączyć w trakcie pracy urządzenia.
- Tworzenie kopii zapasowych – programowanie tworzenia kopii zapasowych w określonych odstępach czasu.
- Tryb ratunkowy: w przypadku awaryjnego usunięcia drugiego dysku, wystarczy wyłączyć urządzenie, ponownie podłączyć dysk i włączyć. Macierz RAID odbuduje strukturę danych.
- Harmonogram replikacji – przenoszenie danych z jednego urządzenia NAS na inne.
- Wyłączenie w przypadku awarii dysku – automatyczne wyłączenie urządzenia w przypadku wykrycia awarii dysku lub przegrzania.
- Ostrzeżenia emailowe: automatyczne wiadomości informujące w wszystkich ważniejszych zdarzeniach, takich jak zbliżającym się przepełnieniu, zmianach we współdzieleniu lub problemach sprzętowych.
- Strumieniowe przesyłanie mediów: strumieniowe przesyłanie plików wideo high-definition, muzyki lub obrazów w wysokiej rozdzielczości do więcej niż jednego kompatybilnego urządzenia jednocześnie.

Tworzenie kopii zapasowych danych zewnętrznych:
- Zintegrowany menedżer kopii: pozwala unikać konfliktów sieciowych inicjując tworzenie kopii zapasowych bezpośrednio z ReadyNAS.
- Tworzenie kopii zapasowych dowolnych danych: stron intranetowych, witryn internetowych, stron w firmowego katalogu FTP oraz serwerów NFS wykorzystywanych przez systemy Linux i Unix, klientów i serwery Windows, a nawet zdalne serwery Rsync w Internecie.

Krótsze przestoje:
- Inteligentna synchronizacja i wznowienie: jeżeli w czasie inicjalizacji RAID lub synchronizacji nastąpi przerwa w zasilaniu, ReadyNAS będzie kontynuował pracę po przywróceniu zasilania.
- Synchronizacja RAID w tle: szybsze rozpoczęcie korzystania z nowych woluminów.

Podłączanie urządzeń zewnętrznych:
- Przenoszenie danych z i na dyski USB.
- Monitorowanie UPS: inteligentne wyłączenie w razie wyczerpania zasilania UPS.
- Serwer druku: podłącz do dwóch drukarek bezpośrednio lub do większej liczby drukarek poprzez koncentrator – wszystkie zostaną rozpoznane i umożliwią współdzielenie funkcji .
- Adapter bezprzewodowy.

Kontrola dostępu:
- Ograniczanie dostępu do plików: ReadyNAS obsługuje trzy tryby zabezpieczeń:
1. Udostępnienie plików tylko użytkownikom znającym hasło.
2. Stworzenie kont użytkowników w ReadyNAS i dostęp po zalogowaniu (identyfikator i hasło).
3. Domena rozpoznaje konta z centralnego kontrolera domen Windows.

Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w rekomendowanej cenie dla klienta końcowego ok 2790 zł z dyskami o łącznej pojemności 2 TB i chronione trzyletnią gwarancją. Dostępne są też modele w wyższej pojemności.
Komentarze
Żadne komentarze nie zostały dodane.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby napisać komentarz.
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,003,969 unikalnych wizyt