Ogółem głosów: 420
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować. Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.235.161
Telefony IP Cisco podatne na DoS
W dniu dzisiejszym pojawiła się informacja o luce, której najpoważniejszym efektem jest możliwość zablokowania urządzenia atakiem DoS. Nie jest to co prawda możliwość zdalnego wykonania kodu natomiast dla firmy stosującej telefonię IP utrata atrybuty legalności jest bardzo poważnym zagrożeniem. Ogólnie wszystko wygląda tak, że po wysłaniu spreparowanej wiadomości telefon automatycznie się restartuje, co wynika z faktu iż urządzenie nie sprawdza właściwie pola sipURI w Remote-Party-ID danej wiadomości.
Urządzeniami, które są podatne na wykryte zagrożenia są telefony Cisco 7940/7960 pracujące pod kontrolą firmware-a P0S3-07-4-00. Spokojni mogą być admini telefonii IP, których sprzęt posiada firmware POS8-6-0.
Dzięi użytkownikowi qba do działu Artykuły/HOWTO, trafiło tłumaczenie instalacji firmware DD-WRT na sprzęt La Fonera. Opis jest bardzo przejrzysty, choć na pierwszy rzut oka wygląda bardzo zawile, to nie powinien bardziej zaawansowanym użytkownikom sprawić większych problemów z wgraniem DD-WRT do La Fonery. No cóż, nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam udanych aktualizacji!
Do do działu Download trafiły najnowsze paczki firmware Tomato 1.06. Tym razem, oprócz wyłapanych drobnych błędów, ku uciesze wielu osoób, zostało dodane wsparcie dla sprzętu: "Asus 500G Premium!". Jednak podobnie jak w przypadku WRTSL54GS nie wspiera ono zamontowanego portu USB. Nie zmienia to jednak faktu, iż pomidorowe oprogramowanie stało się bardzo wszechstronne jeśli chodzi o obsługiwany sprzęt. Lekko stuningowany został również QoS, który powinien w niektórych przypadkach reagować bardziej żywiołowo. Listę zmian w dalszej części newsa a firmware do zassania z działu Download.
CIT400 to pierwszy dostępny na polskim rynku telefon Linksysa z rodziny iPhone. Bezprzewodowa słuchawka telefoniczna dedykowana dla użytkowników programu Skype. Słuchawka umożliwia wygodną wymianę informacji za pomocą komunikatora. Słuchawka posiada wbudowane oprogramowanie Skype, dzięki czemu nie wymaga włączania komputera (komputer nie jest potrzebny do używania Skype i prowadzenia rozmów). Szeroki, kolorowy ekran telefonu wyświetla pełną listę kontaktów i numer identyfikacyjny rozmówcy. Linksys CIT400 może również działać jako zwykły bezprzewodowy telefon, podłączony do linii miejskiej (np. TP S.A.), dając szybką możliwość wyboru między usługami, z których chcesz korzystać.
To nowy projekt mający na celu stworzenie wieloplatformowego i modularnego routera. Ma on być skalowalny i wszechtronny. Użytkownik nie będzie niczym ograniczony i sam będzie mógł dokonać wyboru czego potrzebuje w swoim systemie, a co mu jest zbędne. Dzięki temu uzyskana będzie maksymalna optymalizacja. Projekt jest w fazie wstępnej jeszcze pełen bugów, ale szybko i dynamicznie się rozwija.
Oto krótka charakterystyka OLR:
- wsparcie dla aplikacji 3rd party
- bezprzewodowy AP/HotSpot
- pełen monitoring i graficzne przedstawianie danych
- steaming/współdzielenie mediów
- administracja i zarządzanie pocztą
- administracja i zarządzanie użytkownikami
- możliwości zdalnego backupu/przywrócenia sprawności systemu
Właśnie ukazała się najnowsza wersja 'monowall-1.23', routera/firewalla na platfromę x86, która wprowadza nowe możliwości i funkcjonalność. Najważniejsze komponenty systemu zostały zaktualizowane do bieżących wersji. Dodatkowo system zawiera wiele poprawek lub mniejszych usprawnień. Jest to ostatnia główna wersja wydana i bazowana na galęzi FreeBSD 4.x. Lista zmian w dalszej części newsa.
Po kilku tygodniach przerwy między ostatnim wydaniem, do działu Download trafiły najnowsze paczki firmware Tomato 1.05. Lista poprawionych błędów i aktualizacji świadczy o tym, że Jonathan Zarate (Tofu) jak zwykle nie próżnował i w dalszym ciągu prężnie rozwija swój projekt Tomato. Tym razem oprócz wyłapanych błędów i aktualizacji kilku modułów, zostało dodane wsparcie dla sprzętu Linksysa WRTSL54GS i Buffalo WZR-G54. Listę zmian w dalszej części newsa a firmware do zassania z działu Download.
Dzisiaj mija pierwsza rocznica powstania strony OpenLinksys.info. Początkowo strona istniała pod adresem wrt54g.ovh.org, po namowach oraz sugestiach ze strony kolegi Tyliana, zostaliśmy odpowiednio zainspirowani do rozwinięcia tematu na nieco "większą i szerszą skalę". Po wielu bojach i problemach z serwerami, w końcu udało się!. Witryna ruszyła spontanicznie, praktycznie z dnia na dzień. Ekipa OpenLinksys jest niezmienna i w skład jej od samego początku wchodzą: ArteQ, Robsonn, Stegano. Od początku mieliśmy klarowne założenia co do sposobu prowadzenia witryny. Jednym z naszych "dziwactw" było i jest, stanowcze powiedzenia NIE! w stosunku do skomercjalizowanych rozwiązań, żerujących na pomysłach wywodzących się ze środowiska Open Source. Serdeczne podziękowania za wsparcie należą się wielu użytkownikom, którzy wspomagają nas swoim dobrym słowem i czynem: przedstawiając propozycje i opinie dotyczące strony, wnosząc spory wkład w jej rozwój, zgłaszając problemy i wydarzenia.
Luki w urządzniach Cisco Cisco Catalyst 6000, 6500 Series i Cisco 7600
Ostatnio po raz kolejny największy producent sprzętu związanego z sieciami IP padł pod ostrzałem firm badających bezpieczeństwo systemów. Urządzenia Cisco Cisco Catalyst 6000, 6500 Series i Cisco 7600 mogą być wyposażone w moduł Network Analysis Module, który, jak podają specjaliści z portalu SECUNIA, jest podatny na atak, który umożliwia przejęcie kontroli administracyjnej nad urządzeniem. -->>
Według informacji opublikowanych w szkicu dotyczącym technologii 802.16, organizacja IEEE pracuje obecnie nad nowym standardem sieci bezprzewodowych o nazwie 802.16m. Główną zmianą ma być możliwość osiągnięcia szybkości połączenia do użytkownika na poziomie 1 gigabita na sekundę. Podobnie jak w innych standardach sieci bezprzewodowych uzyskanie takiej prędkości będzie uzależnione od siły sygnału. Technologią która ma zapewnić standardowi 802.16m tak wysokie prędkości jest MIMO. Rozwiązanie to bynajmniej nie jest nowe, znalazło już zastosowanie między innymi w urządzeniach działających w standardach 802.11g i 802.11n. W przypadku tych pierwszych pozwoliło to na przyspieszenie prędkości połączenia teoretycznie nawet do 108 megabitów na sekundę.
Ukazały się nowe firmware do ruterów Cisco Linksys, oprogramowanie przeznaczone jest dla modeli z serii WRT54G v5/6. Listę zmian można obejrzeć w dalszej części newsa, a oprogramowanie pobrać ze strony linksys.com
· Łącznie użytkowników: 24,126 · Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?
shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.
shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.
servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?
dawidt
21-12-2024 01:09
siema
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.
maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.